Zawody CGC Jasna Adrenalin - Chopok

red.
Fotolife.cz – Richard Strelák, Ondřej Katz, SkiSherpa/czart
Już po raz 13.Chopok stał się stolicą adrenalinowych zawodów.

Tegoroczne zawody CGC Jasna Adrenalin były wyjątkowe. Ich wyjątkowość została określona przez status eventu, liczbę i jakość zawodników oraz wysokość nagród.

Zawody w Jasnej na Chopoku od kilku lat należą do cyklu Freeride World Qualifier. W tym roku ich prestiż podkreślony został statusem czterech gwiazdek, uczestnictwem 79 zawodników z 18 krajów oraz pulą 10 000 euro nagród.

Zawody rozpoczęły się w sobotę 28 lutego o 9.30. Tego dnia trasę pokonało 31 zawodników. Niestety ze względu na zamianę pogody i mgłę, zawody zostały przerwane.

Po wieczornym ridersmeetingu zdecydowano o ich kontynuacji w niedzielę o godz. 7.00.
Prognozy wskazywały, że o tej godzinie możliwe jest dobre okno pogodowe” – powiedział Ladislav Mrava, szef zawodów CGC Jasna Adrenalin.

Niestety w niedzielę Chopok również nie był przyjazny pogodowo. Mgła była bardzo gęsta, a zwiększający się wiatr skutecznie uniemożliwił przeprowadzenie zawodów.
„Ze względu na bezpieczeństwo zawodników, zdecydowaliśmy o przerwaniu zawodów i wyliczeniu wyników tylko w jednej kategorii - Snowboard Men” - powiedział Ladislav Mrava, dyrektor CGC Jasna Adrenalin.

Zwycięzcą CGC Jasna Adrenalin w kategorii Snowboard Man został Francuz Chris Charlet. Drugie miejsce zająłJacob Koia z Nowej Zelandii a trzecie - szwajcarski snowboardzista Florian Bouvet Fournier.

Kilkanaście przejazdów zawodników były naprawdę imponujących i można się było spodziewać niezłych emocji i ostrej konkurencji.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu i dobrej atmosferze kolejna edycja zawodów może być jeszcze silniejsza i atrakcyjniejsza – deklarują organizatorzy ze Słowackiego Stowarzyszenia Narciarzy Freeride (SAFL).

Niewątpliwie Chopok ze swoimi dwunastoma strefami freeride i ośrodek w Jasnej są na to najlepszą gwarancją.
CGC Jasna Adrenalin pod Chopokiemto szósty wyścig najwyższej kategorii Freeride World Qualifier (FWQ) organizowanych w ramachFreeeride World Tour. Ostatni wyścig w całej serii FWT 2015 odbędzie się 27 marca 2015 r. w Verbier w Szwajcarii.