MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wisła Kraków. Jest decyzja w sprawie kibiców „Białej Gwiazdy” na finale Pucharu Polski

Bartosz Karcz
Bartosz Karcz
Oskar Nowak
Prośba Wisły Kraków do Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie udziału zorganizowanych grup kibiców „Białej Gwiazdy” na finale Pucharu Polski znalazła szczęśliwe zakończenie dla klubu z ul. Reymonta. Fani mogą szykować się na wyjazd do Warszawy 2 maja.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Na początek przypomnijmy, że na Wiśle ciążył zakaz wyjazdowy za zachowanie jej kibiców jeszcze w poprzednim sezonie, gdy w meczu Pucharu Polski z Motorem w Lublinie rzucali racami na boisko. Kary trzech meczów bez wyjazdów Wisła wykonać jednak nie mogła, bo wszystkie spotkania obecnej edycji Pucharu Polski zagrała u siebie. I po awansie do finału rozpoczęło się zamieszanie, a prezes Jarosław Królewski groził nawet, że jeśli kibiców Wisły zabraknie na finale, to drużyna odda mecz walkowerem. Wygrała jednak dyplomacja. Wisła zwróciła się z prośbą o zawieszenie kary do PZPN. Do związku - podkreślmy to mocno - a nie organu dyscyplinarnego, który karę mógł zawiesić. Z regulaminów wynikało bowiem, że czegoś takiego Wisła zrobić nie mogła, bo nie odcierpiała przynajmniej połowy kary. No, ale o takie zawieszenie - w myśl tego samego regulaminu - mógł już wnioskować zarząd PZPN albo Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego PZPN. I wybrano tę drugą opcję. W środę PZPN zamieścił komunikat w tej sprawie, w którym czytamy: W środę, 10 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN o zawieszenie kary dyscyplinarnej zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, orzeczonej w stosunku do Klubu TS Wisła SA 22 listopada 2022 r. w wymiarze 3 meczów, a nadto po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN i pismem Klubu TS Wisła Kraków S.A., postanowiła: – przychylić się do wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i zawiesić wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący 3 (trzy) lata.
Komisja Dyscyplinarna PZPN wzięła pod uwagę, że orzeczona kara nie mogła zostać wykonana w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na to, że Klub rozgrywał wszystkie mecze Pucharu Polski w charakterze gospodarza.
Złożenie i rozpoznanie wniosku nastąpiło w oparciu o treść art. 165 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, zgodnie z którym jeżeli orzeczona przez organ dyscyplinarny kara nie została wykonana co najmniej w połowie, podmiotami uprawnionymi do złożenia przedmiotowego wniosku są jedynie Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego, Rzecznik Dyscyplinarnego lub Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Komisja Dyscyplinarna dodatkowo poucza Klub oraz kibiców, że w przypadku powtarzającego się naruszania zasad bezpieczeństwa i porządku na stadionie, będzie zobligowana do zastosowania najsurowszych kar dyscyplinarnych, w tym wykluczenia Klubu z przyszłych rozgrywek Pucharu Polski.

W Wiśle wiedzieli już zapewne, że wszystko będzie zmierzać do pomyślnego końca, bo już dzień wcześniej ogłoszono, że klub z ul. Reymonta w razie zawieszenia kary otrzyma 10 tysięcy biletów dla swoich zorganizowanych grup kibicowskich. „Biała Gwiazda” poinformowała też, że na finał będą sprzedawane wyłącznie pakiety w cenie 200 złotych, które zawierać będą: bilet, t-shirt i czapkę z daszkiem. Kibice Wisły otrzymają na Stadionie Narodowym miejsca w sektorach G7, G8, G9, G10, G11, G12, G13, G14. D3, D4, D5, D6, D7, D8. A jak informuje Wisła: Z puli otrzymanych biletów wyodrębniono dolną trybunę, na której miejsca zostały zarezerwowane dla kibiców odpowiedzialnych za prowadzenie dopingu.

Dodajmy, że choć Wisła otrzyma pulę dziesięciu tysięcy biletów, to można spodziewać się, że do Warszawy pojedzie zdecydowanie więcej jej kibiców. W klubie z ul. Reymonta nieoficjalnie można usłyszeć, że szacują iż na finale Pucharu Polski z Pogonią Szczecin zjawi się nawet dwadzieścia tysięcy kibiców dopingujących „Białą Gwiazdę”. Sprzedaż biletów za pośrednictwem PZPN na tzw. neutralne sektory rozpocznie się w czwartek 11 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wisła Kraków. Jest decyzja w sprawie kibiców „Białej Gwiazdy” na finale Pucharu Polski - Gazeta Krakowska

Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto