MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Do kupienia od banku dobry adres w samym sercu Zakopanego. Pekao oferuje działkę i budynek

Małgorzata Mrowiec
"Nieruchomość położona jest przy ul. Krupówki w Zakopanem, jednej z najbardziej turystycznych ulic w centralnej części miasta" - zachęca Pekao
"Nieruchomość położona jest przy ul. Krupówki w Zakopanem, jednej z najbardziej turystycznych ulic w centralnej części miasta" - zachęca Pekao Materiały Pekao S.A.
Bank Pekao S.A. wystawił na sprzedaż - z ceną wywoławczą 18,5 mln zł netto - działkę wraz ze stojącym na niej trzypiętrowym budynkiem w centrum Zakopanego, przy ul. Krupówki. Przypomnijmy, że to już kolejna nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji, której bank pozbywa się w Małopolsce. Obecnie kolejny raz, z obniżoną ceną (49,5 mln zł), szuka kupca na zabytkową kamienicę na rogu ulicy Szewskiej i Rynku Głównego w Krakowie.

Jak opisuje w ofercie bank, do kupienia w stolicy Tatr jest nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem usługowo-biurowym przy ul. Krupówki 19. Działka ma powierzchnię 776 metrów kw., jest o dość regularnym kształcie, zbliżonym do kwadratu. Natomiast jeśli chodzi o budynek, to jego powierzchnia całkowita wynosi łącznie 1 470,20 mkw., w tym powierzchnia piwnic - 317,15 mkw.

Budynek, posadowiony w południowej części działki, składa się z jednej kondygnacji podziemnej oraz czterech nadziemnych. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe oraz techniczne i socjalne. Parter stanowi przestrzeń usługową. Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się powierzchnie biurowe. Budynek mieści też pokoje gościnne - na drugim i trzecim piętrze.

"Nieruchomość położona jest przy ul. Krupówki w Zakopanem, jednej z najbardziej turystycznych ulic w centralnej części miasta" - zachęca Pekao.

Budynek, dla którego szukany jest nowy właściciel, składa się z części starszej z betonowymi fundamentami, ścianami obustronnie otynkowanymi. Strop żelbetowy, na drugim piętrze drewniany. Nowa część ma natomiast żelbetowe fundamenty, ściany z cegły, otynkowane oraz żelbetowy strop. Dach jest jednospadowy, mansardowy, drewniany, kryty blachą. Schody lastrykowe, pokryte płytkami.

Budynek jest wyposażony w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, wentylacyjną, teletechniczną, odgromową oraz centralnego ogrzewania, zasilaną z własnej kotłowni olejowej.

Tylna część działki jest utwardzona - urządzono na niej miejsca parkingowe. Nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Dojazd odbywa się za pośrednictwem gruntów sąsiednich, na zasadzie dobrego sąsiedztwa.

Jak podaje bank, "lokalizację cechuje bardzo dobra ekspozycja, sąsiedztwo punktów handlowo-usługowych oraz obiektów obsługi ruchu turystycznego, a także śródmiejski charakter. Sąsiedztwo stanowi głównie infrastruktura turystyczna: lokale gastronomiczne, usługowe oraz obiekty noclegowe. W bliskiej odległości znajduje się Rówień Krupowa. Dolna stacja kolei linowej na Gubałówkę oddalona jest o 700 m na północ od nieruchomości, w dół Krupówek".

Nieruchomość znajduje się w odległości około kilometra na południowy zachód od stacji PKP Zakopane. Najbliższy przystanek autobusowy oddalony jest o około 280 metrów na zachód.

Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość jest położona na obszarze przeznaczonym pod usługi lub usługi i mieszkalnictwo realizowane jako mieszkania w budynkach usługowych. Ponadto oferowana przez bank działka leży w strefie ochrony pośredniej ujęcia wody, w strefie ochrony konserwatorskiej dla obiektów zabytkowych, a także na obszarze parku kulturowego obszaru ulicy Krupówki.

Bank - którego oddział jest ulokowany w budynku przy ul. Krupówki 19 - w ogłoszeniu o sprzedaży zaznacza, że przewiduje najem zwrotny części powierzchni.

Zapisy na darmowe szczepienie przeciwko wirusowi HPV

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Do kupienia od banku dobry adres w samym sercu Zakopanego. Pekao oferuje działkę i budynek - Gazeta Krakowska

Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto