Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 5.11.2023: Zakopane, 29.10-4.11.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Zakopanego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zakopanego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zakopanego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zakopanego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.10 a 4.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wypadek w Lipnicy Małej na Orawie. Kilka osób rannych. Przyleciał śmigłowiec LPR”?

Przegląd tygodnia: Zakopane, 5.11.2023. 29.10 - 4.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wypadek w Lipnicy Małej na Orawie. Kilka osób rannych. Przyleciał śmigłowiec LPR

Poważne zdarzenie drogowe w Lipnicy Małej na Orawie. Doszło tam do wypadku trzech samochodów. Cztery osoby zostały ranne. Jedna z nich - dziecko - została przewieziona do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

📢 Gala boksu w Zakopanem. W walce wieczoru Michał Cieślak będzie bronić tytułu Mistrza Europy. Na ring wejdzie też „Diablo” Włodarczyk

Zakopane jak Las Vegas. W sobotę wieczorem pod Giewontem odbędzie się gala boksu zawodowego. Na ringu będzie można zobaczyć walkę o pas zawodowego Mistrza Europy. Będzie go bronił Michał Cieślak. W ringu zaprezentuje się także Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – były dwukrotny mistrz świata.

📢 Niebezpieczny pożar w Nowym Targu. Płonął dom w zabudowie szeregowej

Ogień pojawił się ok. godz. 14 w budynku przy ul. Podtatrzańskiej. Z zabudowań wydobywał się gęsty dym. Strażakom szybko udało się opanować pożar.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.11.2023: 29.10-4.11.2023 Zakopane: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zakopanem. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Na Podhalu sezon grzewczy już się rozkręcił. Ile kosztuje węgiel?

W Tatrach śnieg, a to oznacza, że sezon grzewczy na Podhalu wystartował. Mimo to na podtatrzańskich składach z opałem ruch słaby. - Ludzie kupują zachowawczo. Zamawiają tonę, góra dwie. Teraz nikt nie robi zapasów jak w latach ubiegłych - wskazuje sprzedawczyni z firmy Romar, która handluje opałem w Zakopanem. To o tyle dziwi, że ceny opału w ostatnim czasie spadły.

📢 Rekordowy wynik kwest na ratowanie zabytkowych nagrobków na podhalańskich cmentarzach

To były rekordowe kwesty na cmentarzach w Zakopanem i Nowym Targu. Pieniądze zbierano na ratowanie zabytkowych nagrobków. W sumie na podhalańskich nekropoliach udało się zebrać ponad 65 800 zł. Dzięki hojności darczyńców w przyszłym roku za zebrane środki uda się odnowić kolejne nagrobki na podhalańskich cmentarzach.

📢 Halny w Tatrach. TPN zamknął szlak do Doliny Małej Łąki. Drogę zawaliły drzewa

Tatrzański Park Narodowy zamknął szlak do Doliny Małej Łąki w Tatrach Zachodnich. Wszystko p o tym, jak halny powywracał drzewa na szlaku. W samym Zakopanem i Kościelisku straż pożarna w nocy zanotowała 20 interwencji związanych ze skutkami silnego halnego.

📢 Silny wiatr znów łamie drzewa na Podhalu. Alert RCB dla Małopolski!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym wiatrem i brakiem prądu w południowych powiatach woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek i piątek. RCB wzywa, by zabezpieczyć rzeczy przed wiatrem. Na Podhalu w czwartek wieczorem strażacy mieli pełne ręce roboty.

📢 Koszmarne warunki w Tatrach. Lód i śnieg. "W rakach źle, bez raków jeszcze gorzej"

Nie wychodźcie na razie w wyższe partie gór! W Tatrach mamy właśnie najgorsze warunki z możliwych. Bo ani to czas na raki, a i bez raków bardzo trudno jest się poruszać w wyższych partiach gór. - Warunki obecnie są takie, by podziwiać góry z dolin – mówi wprost Piotr Konopka, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

📢 70-latek z Nowego Targu przechytrzył oszustów. Zamiast pieniędzy spakował do paczki pocięte gazety i szmaty

70-latek z Nowego Targu nie dość, że wystrychnął na dudka bandziorów, którzy próbowali oszukać go metoda "na wypadek", to jeszcze pomógł policjantom ich złapać. Oszuści próbowali od mężczyzny wyłudzić 150 tys. zł.

📢 Niezwykły grobowiec rodziny Koral, twórców „lodowego imperium”, tonie w kwiatach. Zaprojektował go sam Józef Koral

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu znajduje się jeden grobowiec rodzinny, który zdecydowanie rzuca się w oczy. Jest większy, dużo bardziej okazały i bez wątpienia zwraca uwagę. Napis na nim informuje że, to grobowiec rodziny Koralów - właścicieli znanej firmy zajmującej się produkcją słynnych lodów „Koral”. Został wybudowany rok temu. Przed tegoroczną uroczystością Wszystkich Świętych tonie w kwiatach. Na Grobowcu pojawiła się również nowa złota tabliczka „zaprojektował Józef Koral”. Wiadomo już według czyjego pomysłu został wybudowany.

📢 Policja prowadzi śledztwo ws. pożaru zabytkowego budynku Dom Doktora w Zakopanem

Zakopiańska policja prowadzi śledztwo ws. pożaru Domu Doktora – ponad 120-letniej willi przy ul. Witkiewicza w Zakopanem, w której mieściła się galeria sztuki. Pożar wybuchł we wtorek wieczorem. Właścicielka budynku mówi, że mogło to być podpalanie. - W tym momencie brane są pod uwagę wszystkie ewentualności – mów asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

📢 Góralskie nekropolie wieczorową porą. Łuny świateł rozświetlają noc u stóp Giewontu

Dzień Wszystkich Świętych to czas, gdy odwiedzamy groby naszych bliskich. Zapalny znicze, modlimy się. Wiele osób wybiera się na cmentarze także wieczorową porą. Po zmroku nekropolie pod Giewontem wyglądają wyjątkowo pięknie. Rozjaśnione przez łunę światła, a w tle góruje Giewont.

📢 Listopad 2023 w Zakopanem: Przegląd najważniejszych wydarzeń października 2023

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w październiku czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zakopanego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Pożar w Zakopanem. Płonie drewniany budynek przy ul. Witkiewicza - galeria sztuki”?

📢 Wszystkich Świętych w Zakopanem. Kwestują na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków

Zakopiańczycy ruszyli na cmentarze. Odwiedzają groby bliskich, ludzi znanych, ale i wspierają kwestę na rzecz ratowania zabytków. Tak odbywa się pod Giewontem już po raz 31. Kwestujących można spotkać na starym cmentarzu na Pęksowym Brzyzku, a także na nowym cmentarzu przy ul. Nowotarskiej.

📢 Pożar w Domu Doktora w Zakopanem. Bezcenne dzieła sztuki ratowali mieszkańcy

Gęste kłęby dymu spowiły wczoraj wieczorem zabytkowe wnętrza Galerii Doktora przy ulicy Witkiewicza w Zakopanem. Ewakuacja i zabezpieczenie bezcennych dzieł sztuki trwała do późnych godzin nocnych. Uczestniczyli w nim konserwatorzy zabytków, sąsiedzi, bliscy właścicielki, wiceburmistrz miasta, a dyrektor Muzeum Tatrzańskiego osobiście wynosił z tlącego się budynku obrazy autorstwa Witkiewicza.

📢 Biskup, strażacy, Tatrzański Park Narodowy. Wszyscy zbierają na pomoc Kamilce Gil z Nowego Targu

Mieszkańcy Podhala zbierają na najdroższy lek świata. To dosłownie pospolite ruszenie. Wszystko, by pomóc małej Kamilce Gil z Nowego Targu, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. By była zdrowa potrzeba, aż 10 mln zł. Walka z czasem trwa, a przed rodzicami małej Kamilki już ostatnia prosta. - Do pełnej kwoty brakuje tylko 585 tys. zł - mówi Zuzanna Gil, mama Kamilki. W walce pomaga krakowski biskup, a ostatnio także Tatrzański Park Narodowy.

📢 Pożar w Zakopanem. Płonie drewniany budynek przy ul. Witkiewicza - galeria sztuki

Pożar drewnianego budynku w centrum Zakopanego. W ogniu stanął dom mieszkalny przy ul. Witkiewicza, w którym mieściła się galeria sztuki "Dom Doktora". Na miejscu jest straż pożarna. Trwa akcja gaśnicza.

📢 Pęksowy Brzyzek. Zakopiański cmentarz górali, artystów, sportowców i ludzi gór

Pęksowy Brzyzek w Zakopanem, to jeden z niewielu cmentarzy w Polsce, który można śmiało nazwać nekropolią narodową. To tutaj spoczywają ludzie znani i zasłużeni dla kultury polskiej, himalaiści i taternicy, a także górale. To wyjątkowe miejsce na mapie Zakopanego, które w dzień Wszystkich Świętych jest licznie odwiedzane przez ludzi.

📢 Zakopiańczycy porządkują cmentarze przed 1 listopada. Jest większy ruch i utrudnienia

Zakopiańskie nekropolie przeżywają prawdziwe oblężenie. Wielu zakopiańczyków już wybrało się, by porządkować groby swoich zmarłych. Ci co zostawili to na ostatnią chwilę, muszą się przygotować na utrudnienia na drogach w okolicach cmentarzy. W Zakopanem zamknięta dla ruchu została ulica Nowotarska w rejonie cmentarza parafialnego.

📢 Iga Świątek i inne piękności tenisa na gali WTA Finals 2023 w Cancun GALERIA

Zdjęcia mówią same za siebie. Podczas gali towarzyszącej turniejowi WTA Finals w Cancun najlepsze tenisistki świata zaprezentowały się w strojach wieczorowych. W galerii prezentujemy najlepsze ujęcia z uroczystego przyjęcia zorganizowanego na cześć Igi Świątek i pozostałych zawodniczek, które rywalizują o zwycięstwo w prestiżowym turnieju na kortach w Meksyku. Obejrzyj zdjęcia, przesuwając je w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto