Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Listopad 2023 w Zakopanem: Przegląd najważniejszych wydarzeń października 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Zakopane zmienił się  w październiku 2023?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Zakopane zmienił się w październiku 2023? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w październiku czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zakopanego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Pożar w Zakopanem. Płonie drewniany budynek przy ul. Witkiewicza - galeria sztuki”?

Przegląd października 2023 w Zakopanem: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z października 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pożar w Zakopanem. Płonie drewniany budynek przy ul. Witkiewicza - galeria sztuki

Pożar drewnianego budynku w centrum Zakopanego. W ogniu stanął dom mieszkalny przy ul. Witkiewicza, w którym mieściła się galeria sztuki "Dom Doktora". Na miejscu jest straż pożarna. Trwa akcja gaśnicza.

📢 W górach halny. Na Kasprowym wieje z prędkością 130 km/h. Wiatr łamie drzewa w Zakopanem

Rośnie liczba interwencji straży pożarnej w powiecie tatrzańskim związanych z wiatrem halnym. Strażacy zanotowali już 25 wyjazdów - głównie do powalonych drzew. - Na szczęście nikt nie został ranny na skutek silnego wiatru - mówi Andrzej Król-Łęgowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

📢 Nocny pożar w Krościenku nad Dunajcem. W ogniu stanęło poddasze domu mieszkalnego

14 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego przy ul. Kozłecznej w Krościenku nad Dunajcem. W ogniu stanęło poddasze budynku.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka listopad Zakopane: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w październiku uwagę czytelniczek i czytelników z Zakopanego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Skarbówka wystawiła na licytację piękny dom w Kościelisku z widokiem na Tatry. Prawdziwa gratka. A cena?

Urząd Skarbowy w Zakopanem 25 października zlicytuje część kompleksu mieszkalno-użytkowego o podwyższonym standardzie w malowniczym Kościelisku, tuż przy Zakopanem. To dom z widokiem na Tatry. Cena wywoławcza to nieco ponad 1,6 mln zł za więcej niż 110 m2. Licytacje prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) to okazja do zakupu przedmiotów i nieruchomości po korzystnej cenie

📢 Przemyt ludzi w Tatrach. Kolejne zatrzymania. Tym razem aż 23 nielegalnych imigrantów

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem ujawnili i dokonali zatrzymania grupy 22 obywateli Turcji i 1 obywatela Afganistanu, którzy nielegalnie pieszo przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski w miejscowości Chochołów. W grupie cudzoziemców było 5 kobiet, 8 mężczyzn oraz 10 dzieci. A nie tak dawno pisaliśmy o 5 osobach z Syrii. To jednak tylko kilka spraw dotyczących przemytu ludzi przez Podhale.

📢 Śmiertelny wypadek w Tatrach, w rejonie Giewontu. Odnaleziono ciało turysty, na miejscu pracuje TOPR. W górach panują bardzo trudne warunki

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (26 października) w Tatrach, w rejonie Giewontu. Śmierć poniósł turysta, który najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł z wysokości. W piątek nad ranem ratownicy TOPR odnaleźli ciało pod północną ścianą Giewontu. Warunki w górach są skrajnie trudne. Wieje silny wiatr i pada deszcz.

📢 Zakopane. Piękna jesień w Tatrach, zobaczcie te widoki na naszych zdjęciach

Tatry zapraszają jesiennymi kolorami. Jesień w górach jest jednak bardziej wymagająca dla miłośników górskich wycieczek. Niższe temperatury, śliskie szlaki i możliwe częstsze zmiany pogody - na to trzeba się przygotować i być rozważnym w górach. Piękne widoki przyciągają, ale trzeba mieć się o tej porze roku szczególnie na baczności.

📢 Z Syrii przez Turcję na Podhale. Przez Tatry przebiega szlak nielegalnej imigracji. Kolejna akcja Straży Granicznej w sprawie przemytu ludzi

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, w ramach działań mających na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji, dokonali kontroli drogowej pojazdu osobowego w miejscowości Lipnica Wielka. W jej wyniku zatrzymano 6 cudzoziemców, tj. 1 obywatela Kazachstanu (kierowca) oraz 5 obywateli Syrii. Wcześniej odbyli bardzo długą drogę. To już kolejny przypadek złapania dużej grupy imigrantów w rejonie Podhala.

📢 Jaskinia Mroźna w Tatrach zostanie zamknięta na zimę. Ostatnie dni, kiedy można ją odwiedzić. To najczęściej odwiedzana jaskinia w Tatrach

Tylko do wtorku będzie można zwiedzać Jaskinię Mroźną w Tatrach. Od 1 listopada do 26 kwietnia będzie ona zamknięta z uwagi na ochronę zimujących tam nietoperzy – informuje Tatrzański Park Narodowy. Mroźna, położona w Dolinie Kościeliskiej jest najczęściej odwiedzaną przez turystów jaskinią w Tatrach i jedną z sześciu jaskiń udostępnionych do zwiedzania.

📢 Zakopane. Zbiórka na ratowanie zabytkowych nagrobków na zakopiańskich cmentarzach. Po raz pierwszy kwestować będą TOPR-owcy

W dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) w Zakopanem odbędzie się XXXI kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. Zbiórka będzie prowadzona w godzinach od 8 do 19 na dwóch nekropoliach: na Pęksowym Brzyzku i na Nowym Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. Jak co roku kwestę organizuje podhalański oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Natomiast do grona kwestarzy po raz pierwszy dołączą TOPR-owcy, którzy sami się zgłosili do organizatorów.

📢 Wystawy zakopiańskie inspirowane górami. Echa festiwalu w plenerze i tatrzańska moda turystyczna na żywo

Festiwal "Inspirowane górami..." dobiegł końca, chociaż można jeszcze oglądać wystawy w plenerze. Jeśli inspiracja górami, to wycieczki w góry, wystawy plenerowe z pokazem mody w Tatrach i wystawy obrazów przedstawiających góry, wrażenia po ich oglądaniu, niezwykłe krajobrazy oraz opowieści o górach, wyprawach, wietrze.

📢 Zapalczywa zbiórka dla Kamilki trwa na Podhalu. Wystawili na licytację konia. Dziewczynka chora na SMA wciąż kwalifikuje się do leczenia

Nawet konia wystawili do licytacji w Zakopanem, żeby pomóc zebrać pieniądze dla Kamilki Gil, dziewczynki chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Akcje na Podhalu trwają od lutego, gdy zaczęła się zbiórka 9 mln zł na najdroższy lek świata. Jeszcze się nie zakończyła, ale kończy się czas, w którym można podać lek. Mama Kamilki błaga o pomoc i nie tarci nadziei, bo jej córeczka wciąż kwalifikuje się do podania leku.

📢 Ktoś zostawił... ubrania i sprzęt w Tatrach. Ratownicy szukają właściciela

Jak podaje portal Tatromaniak ratownicy poszukują właściciela odnalezionych kilka dni temu przedmiotów. 18 października ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby otrzymali informację o znalezieniu rzeczy osobistych na prowizorycznym biwaku w górnych partiach Doliny Jaworowej. Przeszukano teren, ale nie natrafiono na nikogo, do kogo mogły należeć. Do tej pory nie zgłoszono również nigdzie zaginięcia tych rzeczy.

📢 Powalone drzewa w Zakopanem. Nadłamane pnie i konary spadały się na domy i ogrodzenia przez cały weekend

W niedzielę, 22 października wieczorem znów można było zauważyć powalone drzewa w Zakopanem. Spadały na domy, ogrodzenia i posesje mieszkańców. W sobotę wiał halny i robił spustoszenie, ale interwencje związane z powalonymi drzewami nie skończyły się. Służby ratownicze w sobotę i w niedzielę odnotowały trzy przypadki przewróconych drzew na budynki mieszkalne.

📢 Tatry. Słynna toaleta pod Rysami została porwana przez... halny

Jak donosi portal Tatromaniak, słynna, kolorowa toaleta znajdująca się pod Rysami przestałą istnieć. Została zmieciona przez silny wiatr, który ostatnio dał się we znaki w Tatrach i Zakopanem. Jak się okazuje powalił nie tylko drzewa w okolicy, ale i znane miłośnikom turystyki górskiej WC.

📢 Halny na Podhalu i bilans strat w Zakopanem. Trudne warunki w Tatrach, nie kursuje kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Wiatr halny wiał na Podhalu przez całą noc, ale strażacy oceniają ją jako spokojną. - W sumie odnotowaliśmy 35 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew i konarów. W sobotę rano odnotowaliśmy dwa wezwania – poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król-Łęgowski. W sobotę halny ma słabnąć, ale warunki do wypraw w góry są bardzo trudne. Z powodu silnego wiatru zostały wstrzymane przewozy konne na szlaku do Morskiego Oka. Nie kursuje też kolejka linowa na Kasprowy Wierch.

📢 Halny na Podhalu. Silny wiatr przewracał drzewa w Zakopanem. Ostrzeżenie IMGW dla południa Polski obowiązuje do soboty

W piątek (20 października) południowa część Małopolski - zgodnie z zapowiedziami meteorologów - odczuwała działanie silnego wiatru. W Tatrach halny wiał mocno przez całą noc, a strażacy w Zakopanem wielokrotnie wzywani byli do interwencji. Stacja IMGW na Kasprowym Wierchu odnotowała porywy wiatru o prędkości 140 km/h. Drzewo przewróciło się m.in. na szyny kolejki na Gubałówkę.

📢 TPN licytuję tabliczkę prowadzącą na Rysy zniszczoną przez lawinę. By pomóc chorej na SMA Kamilce

Tatrzański Park Narodowy przekazał na licytację dla chorej na SMA Kamilki z Nowego Targu skarby z Morskiego Oka związane z potężnymi lawinami, które zeszły na taflę w lutym. Jest tabliczka prowadząca na Rysy, monety wyłowione z Morskiego Oka i unikatowa skała z monetą. A do tego plaster limby. I jest jeszcze dodatkowy bonus...

📢 Zakopane świętuje jubileusz 90-lecia nadania praw miejskich. Przy okazji wzbogaciło się o nowego Honorowego Obywatela

90-lecie nadania praw miejskich dla Zakopanego było okazją do podziękowań, docenienia i oddania honorów osobom zasłużonym dla miasta. Uroczysta sesja Rady Miasta Zakopane z okazji jubileuszu odbyła się w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Była pełna podniosłych i wzruszających momentów. Przyznano wówczas wyjątkowe odznaczenia - Medale 90-lecia nadania praw miejskich Miastu Zakopane, a także Medale za Długoletnią Służbę oraz tytuł Honorowego Obywatela.

📢 Tragedia w Zubrzycy Dolnej. Nie żyje 26-latek postrzelony przez policjanta. Wcześniej miał ugodzić funkcjonariusza nożem

Nie żyje 26-letni mężczyzna z Zubrzycy Dolnej, w powiecie nowotarskim. Mężczyzna miał zostać postrzelony przez policjanta podczas porannej interwencji, którą podjęli funkcjonariusze. Wszystko wskazuje na to, że mundurowi oddali strzał w obronie własnej, po tym, jak jeden z nich został ugodzony nożem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto