Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z sierpnia 2023. Sprawdź, co działo się w Zakopanem. Czy jesteś na bieżąco?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zakopanego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zakopanego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w sierpniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zakopanego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Spacer po Zakopanem: Wspaniałe wille zachwycają urodą i stylem już ponad 100 lat”?

Przegląd sierpnia 2023 w Zakopanem: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z sierpnia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Spacer po Zakopanem: Wspaniałe wille zachwycają urodą i stylem już ponad 100 lat

Zakopane urzeka nie tylko pięknem wysokich gór, które są nieomal na wyciągnięcie ręki. W mieście uwagę przyciągają także zabytkowe domy i zagrody góralskie. Wyróżniają się charakterystycznym stylem, określanym jako zakopiański. Wspaniała stolarka, starannie opracowane detale, zachwycają oczy i radują duszę.

📢 Turysta z Azji szedł do Morskiego Oka. Mapa w telefonie poprowadziła go po ścianie skalnej - poza szlakiem

Niecodzienna sytuacja na Orlej Perci w Tatrach. Turyści spotkali Azjatę, który chciał dojść do Morskiego Oka kierując się wskazania map Google. Te poprowadziły go na… ścianę skalną. Przerażonemu Azjacie pomogli polscy wędrowcy.

📢 Makabryczne odkrycie w rezerwacie przyrody w Nowym Targu. Znaleziono ciało mężczyzny

Makabryczne odkrycie w Borze na Czerwonem w Nowym Targu. Odnalezione zostało ciało mężczyzny. Okoliczności śmierci bada teraz policja i prokuratura.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka wrzesień Zakopane: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w sierpniu uwagę czytelniczek i czytelników z Zakopanego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Parafia w Kościelisku ma już 100 lat. W uroczystościach wziął udział kard. Dziwisz

Wielkie święto w Kościelisku na Podhalu. Miejscowa parafia św. Kazimierza Królewicza świętuje 100 lat istnienia. Z okazji jubileuszu uroczystą mszę świętą celebrował kard. Stanisław Dziwisz – były metropolita krakowski i osobisty sekretarz św. Jana Pawła II.

📢 W Tatrach zakończyły się testy hybrydowego wozu konnego, który miał wozić turystów do Morskiego Oka. Nowoczesny fasiąg przegrał z górami

Na drodze do Morskiego Oka zakończyły się testy konnego wozu hybrydowego ze wspomaganiem elektrycznym, który miał wozić turystów, zmniejszając tym samym pracę wykonywaną przez konie. Wynalazek nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Problemem okazały się akumulatory i obsługa systemu, dlatego na razie zaprzestano dalszego testowania nowoczesnych fasiągów – powiedział PAP Zbigniew Kowalski z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

📢 Festiwal Folkloru w Zakopanem. Instrumentaliści i śpiewacy ludowi nagrodzeni

Znamy laureatów Międzynarodowego Konkursu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki w ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

📢 Festiwal Folkloru w Zakopanem. Kto w tym roku zasłużył na nagrodę "Siła Korzeni"?

Nagrody „Siła Korzeni” przyznane! Doroczne nagrody otrzymali Bartek Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej, Piotr Haza z zakopiańskiej Olczy, Halina Jawor z zespołu Krywań, a także Dawid Lubowicz z Zakopanego. Wieczór uświetniony został jubileuszowym koncertem zespołu Skalni, świętującego 70-lecie działalności.

📢 Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W czwartek wielki finał festiwalu

  1. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem dobiega końca. Finałowy koncert i rozdanie nagród odbędzie się w czwartek 24 sierpnia. Koncert finałowy odbędzie się o godz. 17.

📢 Tragiczna burza na Giewoncie. Szczyt był bombardowany przez pioruny. Byli zabici i ranni

Pięć ofiar śmiertelnych (po obu stronach granicy), 157 mniej lub bardziej rannych - taki był bilans tragicznej burzy, która rozpętała się nad Tatrami w czwartek 22 sierpnia 2019 roku. Najwięcej rannych i zabitych było na Giewoncie. Ten był dosłownie bombardowany piorunami. Od tego czasu minęły cztery lata.

📢 Podhalańscy bartnicy wybrali Królową Miodu. Została nią Natalia Oprzędek z Białki Tatrzańskiej

Już po raz 21. w Poroninie odbył się Dzień Misia, Miodu i Bartników. Górale wybrali nową królową miodu. Została nią Natalia Oprzędek z Białki Tatrzańskiej. Zanim wygrała koronę i tytuł, musiała wykazać się wiedzą na temat miodu i pszczelarstwa, jak również praktycznymi umiejętnościami związanymi z pszczołami.

📢 W Tatrach niedźwiedź pogonił turystów na szlaku w Dolinie Jaworzynki. Grupa 12 osób uciekała przed misiem

W Tatrach niedźwiedź pogonił turystów schodzących szlakiem z Murowańca do Kuźnic. Do nietypowej sytuacji doszło w niedzielę wieczorem w Dolinie Jaworzynki. Młody niedźwiedź wyszedł na szlak turystyczny i kilkaset metrów gonił przerażonych turystów.

📢 Na Pustyni Błędowskiej odbył się rodzinny rajd rowerowy „Małopolska tour”. WIDEO, ZDJĘCIA

Pustynia Błędowska w gminie Klucze była areną rodzinnego rajdu rowerowego „Małopolska tour”, zorganizowanego przez marszałków Małopolski Witolda Kozłowskiego i Iwonę Gibas. Kolejną podobną imprezę zaplanowano na 3 września 2023 w Wadowicach.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Festiwal Folkloru w Zakopanem. Koncert inauguracyjny otworzył konkursowe zmagania

  1. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich został oficjalnie otwarty. Odbyło się na to koncercie inauguracyjnym, w którym wystąpiły wszystkie zespołu folklorystyczne zaproszone na zakopiański festiwal.

📢 Festiwal Folkloru w Zakopanem. Po Krupówkach przeszedł korowód górali ze świata

Żywiołowi Turcy, roztańczeni Macedończycy, czy barwi Meksykanie. Do tego zespoły z Bośni i Hercegowiny, Gruzji, Włoch, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji. Ponadto cztery zespoły z Polski – z Mszalnicy, Łodygowic, Piwnicznej-Zdroju i z Zakopanego. To 16 zespołów, które będzie można zobaczyć na 54. Międzynarodowy Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

📢 Festiwal Folkloru 2023. Góralskie wesele i rumuński zespół Fanfare Ciocarlia

Tradycja góralskiego wesela, stroje panny młodej i pana młodego, pytacki śpiew, cepowiny, muzyka i taniec związany z tym ceremoniałem. To właśnie inscenizacja wesela otworzyła drugi dzień 54. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

📢 Potężne nawałnice przeszły nad Podhalem. Zalane drogi, połamane drzewa

Nawalne deszcze, które w sobotę po południu przeszły nad Podhalem, spowodowały zalanie lokalnych dróg. Strażacy w wielu miejscach wypompowują wodę z zalanych posesji i udrażniają przepusty.

📢 Krzyż na Giewoncie góruje nad Zakopanem od 122 lat. Dziś rocznica jego poświęcenia

Dokładnie od 122 lata krzyż na Giewoncie góruje nad Zakopanem. To właśnie 19 sierpnia 1901 roku ukończono jego budowę i uroczyście go poświęcono. Od tego czasu jest niezmiennie jednym z symboli Tatr i Podhala.

📢 Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Na początek zespół Krywań świętował 50-lecie istnienia

Jubileusz 50-lecia zespołu Krywań zdominował pierwszy dzień 54. Międzynarodowe Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. To był wyjątkowy koncert, w czasie którego Krywań porwał do zabawy cała publiczność.

📢 Góralskie konie i zawody w powożeniu na otwarcie Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Mistrzostwa Podhala w powożeniu, oraz konkurs na Fiakra Roku oraz na Śpiew Pytacki zainaugurowały tegoroczny 54. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Konne zawody odbyły się na górnej Równi Krupowej. Fiakrem Roku został Damian Kułach-Maślany.

📢 Tłok w Tatrach. Na szczycie Giewontu zabrakło miejsca dla ludzi. Tworzyła się kolejka do zejścia

W Tatrach sierpniowe oblężenie. Piękna pogoda zachęciła tysiące turystów do wyruszenia na szlaki. Oblężony był Giewont. W południe ludzi było tak dużo, że nie mieścili się na kopule szczytowej. Ustawiła się nawet kolejka nie tylko po to, by wejść, ale i by zejść.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto