Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prasówka tygodniowa z 29.10.2023 w Zakopanem. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.10 do 28.10.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.10 do 28.10.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zakopanego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.10 a 28.10.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Przemyt ludzi w Tatrach. Kolejne zatrzymania. Tym razem aż 23 nielegalnych imigrantów”?

Przegląd tygodnia: Zakopane, 29.10.2023. 22.10 - 28.10.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Przemyt ludzi w Tatrach. Kolejne zatrzymania. Tym razem aż 23 nielegalnych imigrantów

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem ujawnili i dokonali zatrzymania grupy 22 obywateli Turcji i 1 obywatela Afganistanu, którzy nielegalnie pieszo przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski w miejscowości Chochołów. W grupie cudzoziemców było 5 kobiet, 8 mężczyzn oraz 10 dzieci. A nie tak dawno pisaliśmy o 5 osobach z Syrii. To jednak tylko kilka spraw dotyczących przemytu ludzi przez Podhale.

📢 Literackie gwiazdy w Krakowie. Sprawdź, kto przyjechał na Targi Książki 2023

  1. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie już trwa. Sprawdźcie, kogo w tym roku można będzie spotkać, poprosić o autograf, z kim zrobić pamiątkowe zdjęcie.

📢 Śmiertelny wypadek w Tatrach, w rejonie Giewontu. Odnaleziono ciało turysty, na miejscu pracuje TOPR. W górach panują bardzo trudne warunki

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (26 października) w Tatrach, w rejonie Giewontu. Śmierć poniósł turysta, który najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł z wysokości. W piątek nad ranem ratownicy TOPR odnaleźli ciało pod północną ścianą Giewontu. Warunki w górach są skrajnie trudne. Wieje silny wiatr i pada deszcz.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 29.10.2023: 22.10-28.10.2023 Zakopane: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zakopanem. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lekarz, prawnik, trener sportu czy kierowniczka domu kultury. Oto, kim z zawodu są posłowie wybrani z Małopolski

15 października 2023 roku oddawaliśmy swoje głosy w wyborach parlamentarnych. Wybraliśmy wówczas aż 41 posłów, którzy w nowej kadencji Sejmu będą reprezentować interesy województwa małopolskiego. Pora, aby dowiedzieć się o nich nieco więcej. Lekarz, prawnik, trener sportu, ekonomista, czy nauczyciel akademicki - takie zawody wykonują nasi posłowie. Zobaczcie dokładnie, kim jeszcze z zawodu są posłowie wybrani z Małopolski!

📢 Kolejka na Kasprowy Wierch w Tatrach zostanie zamknięta. To ostatni moment, aby wyjechać na szczyt. PKL ogłasza przerwę serwisową

Kolejka na Kasprowy Wierch w Tatrach zostanie zamknięta ze względu na konieczność przeprowadzenia prac serwisowych. Od 30 października do 10 listopada włącznie kolejka będzie nieczynna z powodu dorocznego przeglądu technicznego – informują Polskie Koleje Linowe. Turyści będą mogli ponownie wjeżdżać na szczyt od 11 listopada. Nadchodzący weekend to ostatni moment, aby wyjechać na szczyt przed planowanym przestojem.

📢 Zakopane. Piękna jesień w Tatrach, zobaczcie te widoki na naszych zdjęciach

Tatry zapraszają jesiennymi kolorami. Jesień w górach jest jednak bardziej wymagająca dla miłośników górskich wycieczek. Niższe temperatury, śliskie szlaki i możliwe częstsze zmiany pogody - na to trzeba się przygotować i być rozważnym w górach. Piękne widoki przyciągają, ale trzeba mieć się o tej porze roku szczególnie na baczności.

📢 Z Syrii przez Turcję na Podhale. Przez Tatry przebiega szlak nielegalnej imigracji. Kolejna akcja Straży Granicznej w sprawie przemytu ludzi

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, w ramach działań mających na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji, dokonali kontroli drogowej pojazdu osobowego w miejscowości Lipnica Wielka. W jej wyniku zatrzymano 6 cudzoziemców, tj. 1 obywatela Kazachstanu (kierowca) oraz 5 obywateli Syrii. Wcześniej odbyli bardzo długą drogę. To już kolejny przypadek złapania dużej grupy imigrantów w rejonie Podhala.

📢 Jaskinia Mroźna w Tatrach zostanie zamknięta na zimę. Ostatnie dni, kiedy można ją odwiedzić. To najczęściej odwiedzana jaskinia w Tatrach

Tylko do wtorku będzie można zwiedzać Jaskinię Mroźną w Tatrach. Od 1 listopada do 26 kwietnia będzie ona zamknięta z uwagi na ochronę zimujących tam nietoperzy – informuje Tatrzański Park Narodowy. Mroźna, położona w Dolinie Kościeliskiej jest najczęściej odwiedzaną przez turystów jaskinią w Tatrach i jedną z sześciu jaskiń udostępnionych do zwiedzania.

📢 W trosce o bezpieczeństwo zakopiańskich seniorów. Przestrzegają ludzi starszych, żeby się nie dali oszukać

Manipulacja seniorami, granie na ich uczuciach i empatii, bezpieczeństwo na drodze i bezpieczeństwo związane z zakupem leków - to wszystko było tematem konferencji Bezpieczny Senior zorganizowanej w Sali Obrad w Urzędzie Miasta Zakopane. Wszystko po to, żeby przestrzegać ludzi starszych, żeby się nie dali oszukać. Były prelekcje, szkolenia, przegląd lekowy i pokaz mody dla seniorów.

📢 Tatrzański Park Narodowy testuje elektryczne motocykle. Mają je dostać leśniczy

Czy już niedługo spotkamy w Tatrach leśniczych mknących na motocyklach elektrycznych? Według firmy, która zaprezentowała w TPN prototyp marki V-moto pojazd mógłby spełnić oczekiwania i wymagania pracowników, którzy na co dzień patrolują teren Parku Narodowego. – Są ciche, wygodne i przejadą każdy trudny teren – mówi Wojciech Argasiński, przedstawiciel handlowy, który sprzedaje motocykle.

📢 Zakopane. Zbiórka na ratowanie zabytkowych nagrobków na zakopiańskich cmentarzach. Po raz pierwszy kwestować będą TOPR-owcy

W dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) w Zakopanem odbędzie się XXXI kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. Zbiórka będzie prowadzona w godzinach od 8 do 19 na dwóch nekropoliach: na Pęksowym Brzyzku i na Nowym Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. Jak co roku kwestę organizuje podhalański oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Natomiast do grona kwestarzy po raz pierwszy dołączą TOPR-owcy, którzy sami się zgłosili do organizatorów.

📢 Wystawy zakopiańskie inspirowane górami. Echa festiwalu w plenerze i tatrzańska moda turystyczna na żywo

Festiwal "Inspirowane górami..." dobiegł końca, chociaż można jeszcze oglądać wystawy w plenerze. Jeśli inspiracja górami, to wycieczki w góry, wystawy plenerowe z pokazem mody w Tatrach i wystawy obrazów przedstawiających góry, wrażenia po ich oglądaniu, niezwykłe krajobrazy oraz opowieści o górach, wyprawach, wietrze.

📢 Zapalczywa zbiórka dla Kamilki trwa na Podhalu. Wystawili na licytację konia. Dziewczynka chora na SMA wciąż kwalifikuje się do leczenia

Nawet konia wystawili do licytacji w Zakopanem, żeby pomóc zebrać pieniądze dla Kamilki Gil, dziewczynki chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Akcje na Podhalu trwają od lutego, gdy zaczęła się zbiórka 9 mln zł na najdroższy lek świata. Jeszcze się nie zakończyła, ale kończy się czas, w którym można podać lek. Mama Kamilki błaga o pomoc i nie tarci nadziei, bo jej córeczka wciąż kwalifikuje się do podania leku.

📢 Zamkną tunel na zakopiance pod Luboniem Małym w ciągu S7

Z tunelu pod Luboniem Małym w ciągu drogi ekspresowej S7 kierowcy korzystają już niemal rok. W związku z tym w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 października) oraz z wtorku na środę (24/25 października) GDDKiA przeprowadzi cykliczne prace serwisowe, które będą wiązały się m.in. z zamknięciem obu nitek tunelu w nocy 24/25 października.

📢 Ktoś zostawił... ubrania i sprzęt w Tatrach. Ratownicy szukają właściciela

Jak podaje portal Tatromaniak ratownicy poszukują właściciela odnalezionych kilka dni temu przedmiotów. 18 października ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby otrzymali informację o znalezieniu rzeczy osobistych na prowizorycznym biwaku w górnych partiach Doliny Jaworowej. Przeszukano teren, ale nie natrafiono na nikogo, do kogo mogły należeć. Do tej pory nie zgłoszono również nigdzie zaginięcia tych rzeczy.

📢 Zmiana organizacji ruchu na DK47 w Nowym Targu. Pojedziemy nową jezdnią zakopianki

W środę, 25 października, ok. godz. 11 GDDKiA zmieni organizację ruchu na drodze krajowej nr 47 w Nowym Targu, w okolicy budowanego węzła Nowy Targ Południe. Samochody jadące w kierunku Zakopanego zostaną skierowane na nową jezdnię, równocześnie droga dla samochodów jadących w kierunku Krakowa zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Zmiana związana jest z budową nowego układu drogowego w tym rejonie. Jest to część budowy nowego przebiegu DK47 od Rdzawki do Nowego Targu.

📢 32. urodziny Energy 2000 w Przytkowicach. Do tańca zapraszał Malik Montana.

Energy 2000 istnieje już 32 lata. Przez ten czas przez klub przewinęły się tysiące gości. W urodziny do tańca zagrał Malik Montana. Pod sceną wszyscy dobrze się bawili.

📢 Drewniane domy z duszą na sprzedaż w Małopolsce! Oto przegląd aktualnych ofert: ceny i zdjęcia

Drewniane domy na sprzedaż do remontu cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ofert sprzedaży przybywa. Nabycie takiego domu może okazać się wspaniałą inwestycją. Sprawdziliśmy, z jakimi cenami za metr trzeba się liczyć, poszukując drewnianego domu do remontu w Małopolsce. Ceny wahają się od kilkuset tysięcy, do nawet kilku milionów złotych. Wszystko zależy od stanu, w jakim jest budynek - jedne wymagają gruntownego remontu, inne jedynie lekkiego liftingu.

📢 Tatrzańskie niedźwiedzie będą chodzić z kamerami. To pomysł na lepsze poznanie i ochronę zwierząt

Niedźwiedziom na Podhalu założą kamery. Tatrzański Park Narodowy wyjaśnia, że to działanie ma służyć obserwacji trasy, którymi chodzą niedźwiedzie, zwyczajów i zachowania tych zwierząt. Całe przedsięwzięcie będzie polegało na założeniu tatrzańskim niedźwiedziom obroży telemetrycznych, czyli urządzeń do pomiarów i monitoringu, żeby coraz bardziej poznawać tych czworonożnych mieszkańców Podhala. Cały projekt jest realizowany dzięki unijnemu wsparciu koegzystencji ludzi i dużych zwierząt - drapieżników.

📢 Powalone drzewa w Zakopanem. Nadłamane pnie i konary spadały się na domy i ogrodzenia przez cały weekend

W niedzielę, 22 października wieczorem znów można było zauważyć powalone drzewa w Zakopanem. Spadały na domy, ogrodzenia i posesje mieszkańców. W sobotę wiał halny i robił spustoszenie, ale interwencje związane z powalonymi drzewami nie skończyły się. Służby ratownicze w sobotę i w niedzielę odnotowały trzy przypadki przewróconych drzew na budynki mieszkalne.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto