Tatry: w 51 minut dobiegli na Kasprowy Wierch

Tomasz Mateusiak
Prawie 200 osób stanęło w sobotę na starcie III Tatrzańskiego Biegu pod Górę. W sobotnie przedpołudnie na zlokalizowanym w okolicach Ronda Kuźnickiego starcie stanęła cała polska czołówka biegaczy długodystansowych, wspomagana przez gości z Czech i Słowacji.

Do najbardziej utytułowanych zaliczyć trzeba chociażby Andrzeja Bargiela, który niedawno wygrał organizowany na Kaukazie bieg na Elbrus (5600 m npm).
Zawodnicy - podzieleni na grupy wg wieku i na płci - do pokonania mieli trasę liczącą trochę ponad 8 kilometrów, z różnicą wysokości 1000 m. Dystans, który normalni turyści pokonują w trzy godziny, najlepszy zawodnik, 19-latek Maciej Bierczak pokonał w 51 minut, ustanawiając rekord trasy.

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolscekryminalnamalopolska.pl