MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rekordowa liczba turystów odwiedziła Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Wkrótce zostanie otwarte na stałe. Zobacz zdjęcia

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Rekordowa liczba turystów odwiedziła Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni / zdjęcia archiwalne
Rekordowa liczba turystów odwiedziła Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni / zdjęcia archiwalne Sławomir Bromboszcz
1090 osób odwiedziło w minioną niedzielę (14 kwietnia) w ramach dnia otwartego Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. To rekordowa ilość gości, która jednego dnia zwiedziła obiekt. W tym dniu turyści mogli bezpłatnie zobaczyć ekspozycję i zapoznać się z historią straży pożarnej w Polsce.

Rekordowa liczba turystów odwiedziła Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Wkrótce zostanie otwarte na stałe

Turyści po raz trzeci przed stałym udostępnieniem muzeum mogli je zwiedzić. Dla gości była to okazja do bezpłatnego zobaczenia zbiorów muzeum, a dla jego władz okazja do zdobycie doświadczenia w obsłudze tak dużej grupy turystów. Dzięki temu muzeum będzie dobrze przygotowane, posiadać odpowiednią liczbę przewodników, do regularnej działalności.

W dniu uroczystego otwarcia muzeum (9 marca) odwiedziło je 1040 osób. W ramach pierwszego dnia otwartego (17 marca) liczba odwiedzających wyniosła 720. Teraz rekord został pobity, w minioną niedzielę (14 kwietnia) muzeum odwiedziło 1090 osób.

Muzeum zostanie na stałe zostanie otwarte w poniedziałek 29 kwietnia br. To miesiąc wcześniej niż pierwotnie planowano. To niewątpliwie ucieszy turystów, szczególnie tych najmłodszych. Maj to powiem doskonała pora na organizację szkolnych wycieczek, a taka nowa atrakcja jaką jest muzeum pożarnictwa wydaje się być obowiązkowym punktem do zwiedzenia.

Muzeum zaprasza wszystkich nauczycieli w sobotę (20 kwietnia) na specjalną prezentację. Nauczyciele będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, która pozwoli wzbogacić program szkolny o tematy związane ze służbą strażacką. Zapisy pod numerem. tel. 32 622 87 49.

W muzeum zaprezentowanych zostało ponad 4 tys. eksponatów związanych ze strażą pożarną. To nie tylko strażackie wozy konne i zmotoryzowane, ale także wyposażenie strażaków, mundury, kaski oraz medale, plakietki, fotografie, zbiory filatelistyczne i modele pojazdów. Muzeum posiada wiele interaktywnych elementów.

Ceny biletów do Małopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Alwerni

  • Bilet normalny – 30 zł
  • Bilet ulgowy – 20 zł
  • Bilet rodzinny (rodzice z dziećmi w wieku szkolnym) – 80 zł
  • Bilet ulgowy dla uczestników muzealnych lekcji warsztatowych – 10 zł
  • Opłata za przewodnika – 50 zł
  • Opłata za przewodnika dla osoby niepełnosprawnej – 25 zł
emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto