MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prace przy budowie nowej zakopianki idą pełną parą. Zobaczcie, jak to wygląda na odcinku Rdzawka - Nowy Targ. Nowe zdjęcia

Aurelia Lupa
Wideo
od 16 lat
Nowa zakopianka na odcinku Rdzawka - Nowy Targ rośnie w oczach. Roboty przy budowie nowej drogi krajowej idą pełna parą. Właśnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokazała najnowsze zdjęcia z placu budowy. Tym razem z gruntu można zobaczyć, jak pną się w górę wiadukty i węzły drogowe. Nowa trasa coraz bliżej.

Budowa nowej drogi rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku. Obecnie - jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - postęp prac to już 79 proc. W ostatnim czasie robotnicy zajmowali się m.in. montażem desek gzymsowych, zbrojeniem kap chodnikowych na obiekcie WD-105 w Rdzawce, zbrojeniem kap chodnikowych oraz zasypką przyczółka na obiekcie WD-107 w Rdzawce, układaniem papy termozgrzewalnej nitki lewej oraz układanie asfaltu lanego na obiekcie WD-112 w Lasku, budową muru oporowego WD-122A w Nowym Targu, betonowaniem płyty przejściowej oraz budową zwieńczenia muru oporowego na obiekcie WD-122/WD-122B w Nowym Targu. Powstawała także kanalizacja deszczowa na całym odcinku nowej drogi, a także budowano oświetlenie na fragmencie drogi w Nowym Targu.

Nowy odcinek zakopianki Rdzawka - Nowy Targ będzie przebiegał w nowym śladzie. Inwestycja ta połączy Kraków z Nowym Targiem dwujezdniową drogą na całym przebiegu. W ramach prac przebudowywane są drogi lokalne, drogi dojazdowe i poprzeczne, umożliwiające połączenie z istniejącą siecią dróg lokalnych. W ramach inwestycji powstają cztery bezkolizyjne węzły drogowe - Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe. Do tego budowanych jest 22 obiektów inżynierskich - mostów, wiaduktów, estakad. Zakończenie robót przewidywane jest na początek września 2024 r. Wartość całej inwestycji to 972 mln 395 739 tys. zł brutto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto