Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leszek Dorula nie wystartuje na burmistrza Zakopanego. Zamiast niego PiS wystawi Agnieszkę Nowak-Gąsienicę

Łukasz Bobek
Łukasz Bobek
Agnieszka Nowak-Gąsienica
Agnieszka Nowak-Gąsienica Marcin Szkodziński
Zakopane na pewno doczeka się nowego burmistrza. Leszek Dorula, który sprawuję tą funkcję o 9 lat, zapowiedział, że nie zamierza starać się ponownie o to stanowisko. Zamiast niego Prawo i Sprawiedliwość do wyborów wystawia Agnieszkę Nowak-Gąsienicę, dotychczasową wiceburmistrz. Z tego też powodu z kandydowania rezygnuje Jan Gluc - dotychczasowy przewodniczący zakopiańskiej rady miasta, również zwolennik PiS.

Dotychczasowy burmistrz nie będzie kandydował na stanowisko burmistrza na trzecią kadencję ze względów zdrowotnych. - W samorządzie jestem od 22 lat, najpierw jako radny, a potem jako burmistrz miasta. Staram się pracować na pełnych obrotach, trochę kosztem zdrowia i rodziny. Odbiło mi się to na zdrowiu. Dostałem szlaban od żony na dalszą pracę burmistrza. Mam wrócić do życia rodzinnego - mówi Dorula. I dodaje, że wzorem Jana Smarducha - wójta gminy Nowy Targ - chce już przejść na emeryturę.

Dorula zapowiada, że nie będzie w ogóle kandydował w kwietniowych wyborach. Tym samym rozwiewa krążące informacje, że będzie chciał uzyskać mandat radnego powiatu tatrzańskiego.

Z związku z decyzją Doruli, Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się wystawić na stanowisko burmistrza Zakopanego Agnieszkę Nowak-Gąsienicę, dotychczasową wiceburmistrz miasta. Zapowiada ona spotkania z mieszkańcami, na których chce przedstawiać swój program. Na piątkowej konferencji prasowej zapowiedziała budowę przedszkola integracyjnego z oddziałem przedszkolnym, budowę mieszkań komunalnych i socjalnych, salę wielofunkcyjną, stadion piłkarski na Zoniówce, czy miejskie lodowisko.

Nowak-Gąsienica pytana o koncert sylwestrowy zapowiada, że będzie chciała rozmawiać z mieszańcami miasta, czy są za taką imprezą czy nie. Dodaje jednak, że duże imprezy, w tym sylwester pozwolił zadbać nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów. Czy jednak taka ma być skala imprezy i taki charakter - o to chce spytać mieszkańców. - Niemniej jednak są telewizje, poza Telewizję Polską, które już pytają o sylwestra w Zakopanem. Jeśli nie z telewizją, na pewno takie wydarzenie w okresie sylwestra będą organizowała z ramienia miasta - dodała.

Na rzecz kandydatury Nowak-Gąsienicy z kandydowania na stanowisko burmistrza zrezygnował Jan Gluc, dotychczasowy przewodniczący rady miasta Zakopanego. Gluc zaznacza, że robi to dla dobra miasta. To oficjalna wersja. Nieoficjalnie mówi się, że w PiS trzeba było postawić na jednego kandydata. Onet podaje, że doszło do umowy, na podstawie której Gluc - za rezygnację z kandydowania - ma obiecane inne stanowisko po ewentualnych wygranych wyborach przez Nowak-Gąsienicę. On sam zaś będzie starał się o mandat radnego.

O ogłoszeniu swoich planów przez PiS, na chwilę obecną o stanowisku burmistrza Zakopanego zamierza walczyć trzech kandydatów. Wcześniej zamiar walki o stanowisko burmistrza zapowiedział Mariusz Koperski - były wiceburmistrz Zakopanego za czasów rządów Janusza Majchra. Startuje on z komitetu wyborczego "Dla Podhala", który ma poparcie Koalicji Obywatelskiej.

Trzecim kandydatem jest Łukasz Filipowicz, który startuje z komitetu wyborczego Przyjazne Zakopane. Filipowicz tym samym jest jedyny kandydatem na burmistrza Zakopanego, który nie będzie miał poparcia żadnej partii politycznej.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto