Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory parlamentarne 2019. Górale ruszyli do lokali wyborczych [ZDJĘCIA]

red.
Na Podhalu - podobnie jak w całej Polsce - od rana rozpoczęły pracę lokalne wyborcze. Te odwiedzane są przez mieszkańców podhalańskich miasteczek i wiosek. Niektórzy idą oddać głosy ubrani w odświętne stroje góralskie.

WIDEO: Cisza wyborcza

W Witowie w komisji wyborczej pojawili się pierwsi obywatele po porannej mszy świętej w miejscowym kościele. Na oddanie głosów mieszkańcy mają czas do godz. 21 - wtedy to bowiem zamknięte zostaną lokale wyborcze.

Przez całą niedzielę w rejonach lokali wyborczych na Podhalu będą pojawiały się patrole policji.

- Policjanci prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych - informuje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

- Celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów.

Przed wyborami oraz do czasu ich zakończenia należy pamiętać szczególnie o przestrzeganiu przepisów prawa mogących stanowić element naruszeń porządku prawnego w związku z wyborami. Każdorazowe naruszenie przepisów będzie stanowczo egzekwowane przez policjantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wybory parlamentarne 2019. Górale ruszyli do lokali wyborczych [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto