Polecamy

SMILAX - LEK NA WĄTROBĘ © Pixabay/zdjęcie poglądowe
[4/11]

SMILAX - LEK NA WĄTROBĘ

GIS poinformował także o wycofaniu produktu leczniczego stosowanego przy problemach z wątrobą. Chodzi o preparat Silimax, którego producentem jest Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM.

Dane produktu:

Silimax (Silymarin), 70 mg, kapsułki twarde.

Numer serii: 05022020, Termin ważności: 01.2023
Numer serii: 02022020, Termin ważności: 01.2023

Podmiot odpowiedzialny: FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIAPRACY "FILOFARM"

Dlaczego wycofano Silimax?

Wskazane wyżej partie preparatu Silimax zostały wycofane z obrotu po stwierdzeniu nieprawidłowości w zakresie numeru serii. Opakowania bezpośrednie (pojemniki) zostały zapakowane w opakowania zewnętrzne (kartoniki) oznakowane błędnym numerem serii. W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej GIF zdecydował o wycofaniu produktów z obrotu.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny co jakiś czas wydaje decyzję o wycofaniu lub wstrzymaniu w obrocie kolejnych preparatów leczniczych. Tylko w ostatnich dniach do listy leków, których nie kupimy już w aptece, dołączyło pięć kolejnych produktów! Na liście preparatów, które znikną z półek aptek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych w leczeniu chorób serca. Wycofano także lek na grypę! Zobacz w naszej galerii, jakie preparaty wycofał w ostatnim czasie GIF i sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Najnowsze wiadomości

reklama