Polecamy

LEK NA ZABURZENIE RYTMU SERCA © Pixabay/zdjęcie poglądowe
[2/11]

LEK NA ZABURZENIE RYTMU SERCA

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu partii leku Lignocain 2%. Decyzja zapadła po tym, jak jedna ze szpitalnych aptek zidentyfikowała ciało obce w opakowaniu preparatu.

Dane produktu:

Chodzi o produkt: Lingocain 2% (Lidocaini hydrochloridum), 20 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań, 20 poj. 20 ml

numer serii: 20251011
termin ważności: 05.2023
podmiot odpowiedzialny: B. Braun Melsungen AG


Dlaczego wycofano lek?


Do GIF wpłynęło zgłoszenie z hurtowni farmaceutycznej o podejrzeniu braku spełnienia wymagań jakościowych dla serii produktu leczniczego Lignocain 2%. Przyczyną zgłoszenia jest zidentyfikowanie przez aptekę szpitalną ciała obcego w jednostkowym opakowaniu bezpośrednim, tj. pojemniku 20 ml produktu leczniczego Lignocain 2 % o nr serii 20251011.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o prewencyjnym wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii przedmiotowego produktu leczniczego.Główny Inspektorat Farmaceutyczny co jakiś czas wydaje decyzję o wycofaniu lub wstrzymaniu w obrocie kolejnych preparatów leczniczych. Tylko w ostatnich dniach do listy leków, których nie kupimy już w aptece, dołączyło pięć kolejnych produktów! Na liście preparatów, które znikną z półek aptek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych w leczeniu chorób serca. Wycofano także lek na grypę! Zobacz w naszej galerii, jakie preparaty wycofał w ostatnim czasie GIF i sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Najnowsze wiadomości

reklama