Tygodniowy przegląd prasy (Zakopane, 22.08-28.08.2021), poznaj najważniejsze informacje z Zakopanego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zakopanego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zakopanego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zakopanego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.08 a 28.08.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Widmo Brockenu w Tatrach Słowackich. Krynicki turysta uchwycił to niezwykłe zjawisko, wiąże się z nim niepokojący przesąd [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Zakopane od 22.08 do 28.08.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Widmo Brockenu w Tatrach Słowackich. Krynicki turysta uchwycił to niezwykłe zjawisko, wiąże się z nim niepokojący przesąd [ZDJĘCIA]

Widmo Brockenu to niesamowite zjawisko, które można zaobserwować w wysokich partiach gór. Wiąże się z nim niepokojący przesąd. Taternicy wierzą, że jeśli ktoś raz zobaczy widmo, zginie w górach. Adam Olszowski, fotograf z Krynicy-Zdrój wykonał kilka zdjęć tego zjawiska w Tatrach Słowackich, ale o swoje życie się nie boi, bo jak twierdzi, udało się mu odczynić urok. Widmo Brockenu widział kilkanaście razy.

📢 Wesele w 2021. Ile teraz daje się do koperty Młodej Parze? Sprawdziliśmy u źródła, mamy informacje od nowożeńców

Sezon wakacyjny to także szczyt sezonu ślubnego. Choć śluby i wesela odbywają się przez cały rok, to największą popularnością cieszą się miesiące letnie w tym także wrzesień. Pełne ręce roboty mają osoby z branży. Goście tez chętnie wracają na rodzinne imprezy. Problem jednak pojawia się z prezentem, a właściwie z kopertą. Ile do niej włożyć? Sprawdzamy na przykładach internautów, ile powinien wynosić prezent dla młodej pary.

📢 W Tatrach spadł śnieg. Biały puch zalega na szczycie Łomnicy w Tatrach Słowackich

Zima wkracza w Tatry. Zgodnie z prognozami, w nocy z piątku na sobotę spadł śnieg w najwyższych partiach gór. Na Łomnicy w Tatrach Słowackich z samego rana leżało kilka centymetrów śniegu. TOPR ostrzega, że w najwyższych partiach gór może być ślisko.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.08-28.08.2021 Zakopane: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zakopanem. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Obcy w Tatrach. W polskich górach pojawił się ślimak-gigant, na dodatek kanibal

Przyrodnicy z niepokojem obserwują kolejne obce gatunki pojawiające się w Tatrach. Są one bowiem najczęściej zagrożeniem dla rodzimej przyrody, która nie radzi sobie z nieznanymi sobie przybyszami. Ostatnio w Tatrach wykryto dziwnego ślimaka - okazało się, że to przybysz z południowo-zachodniej Europy - pomrów wielki. Ten sporej wielkości, pozbawiony skorupy ślimak jest gatunkiem kompletnie obcym dla przyrody tatrzańskiej i nie wiadomo, jakie będą skutki jego pojawienia się w Zakopanem i w Tatrach.

📢 Pogoda na 27 czerwca. Piątek deszczowy, potem nie lepiej

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie umiarkowane i duże, wystąpią przelotne opady deszczu. Na zachodzie, południu i wschodzie kraju możliwe burze. Od 16 st. na Górnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej do 20 na Mazowszu, Podlasiu, Warmii, Kujawach i Kaszubach. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.
W Małopolsce na termometrach zobaczymy od 12 st. C w Zakopanem, przez 15 st. C w Nowym Sączu do 17 st. C w Krakowie, Chrzanowie i Tarnowie.

📢 Goście weselni na ślubie Mateusza Bieńka. Szampańska zabawa siatkarzy kadry. Piękne kreacje na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA, WIDEO] 26.08.21

Mateusz Bieniek na ślubnym kobiercu. Ślub Mateusza Bieńka i pięknej kielczanki Marty zgromadził wiele osobistości świata sportu. W uroczystości w Bazylice Katedralnej w Kielcach wzięli udział znani siatkarze, między innymi Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz i Kacper Piechocki oraz luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia Kamil Rychlicki. A później trwała szampańska zabawa do samego rana. Obejrzyjcie w galerii zdjęcia młodej pary i gości weselnych. Uwaga - jest też na wideo pierwszy taniec nowożeńców! Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Pogoda na czwartek, 26 sierpnia. Będzie pochmurno, ale można liczyć na drobne przejaśnienia

W czwartek nad Polską front atmosferyczny znad Skandynawii dotrze do wschodniej części kraju. Wszędzie możemy spodziewać się pochmurnej pogody z opadami deszczu, ale na północnym zachodzie można liczyć na drobne przejaśnienia.

📢 Podhale. Od września zmiany na kolei. Ani jeden pociąg nie dojedzie pod Giewont

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Od września żaden pociąg nie dojedzie do Zakopanego – ani kursy dalekobieżne, ani także lokale połączenia. Kolejarze po wakacjach wracają do remontu linii kolejowej.

📢 Tatry. Jeleń nad Morskim Okiem osaczony przez ludzi robi się agresywny. Zaatakował chłopca

Turyści drażnią jelenia na szlaku do Morskiego Oka. Dotykają rogów, przepychają się z nim. Zwierzę robi się coraz bardziej agresywne. Ostatnio ruszył na dziecko, które stało obok a rodzice próbowali zrobić zdjęcia. Tatrzański Park Narodowy ponownie będzie próbował odstraszać jelenia.

📢 Pogoda na środę, 25 sierpnia. Chłodno i deszczowo. W pogodzie widać już jesień

W środę na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Na Pomorzu chmur może robić się więcej, a z nich prognozowane są opady deszczu do 20 l/mkw. Niewykluczone są burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 18 st. C na wschodzie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny - w porywach może rozpędzać się do 50-70 km/h.

📢 Zmiany personalne w małopolskich parafiach. Gdzie pojawi się nowy proboszcz? [LISTA ZMIAN]

Krakowska kuria ogłosiła kolejną część tegorocznych zmian personalnych w Archidiecezji Krakowskiej. W komunikacie znajdujemy informację dotyczącą kapłanów, którzy zostali mianowani proboszczami. Ogłoszone zmiany dotyczą także wikariuszy oraz księży, którym powierzono szczególne funkcje i obowiązki.

📢 Nowy Targ. Skrzyżowanie Szaflarskiej z Alejami 1000-lecia. Będą utrudnienia w ruchu

Będą utrudnienia w ruchu w centrum Nowego Targu przez najbliższe miesiące. Rozpoczyna się remont skrzyżowania Alej 1000-lecia z ulicą Szaflarską. Remont ma zwiększyć bezpieczeństwo kierowców na tym skrzyżowaniu. A że jest to konieczne, wystarczy podać przykład z nocy z poniedziałku na wtorek, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

📢 Tatry. Zamykają szlak na Świnicę. Będzie wymiana łańcuchów do asekuracji

Od środy 25 sierpnia zamknięty zostaje szlak w masywie Świnicy w Tatrach. Tatrzański Park Narodowy rozpoczyna długo zapowiadamy remont łańcuchów asekuracyjnych.

📢 Tatry Słowackie. Służby szukają Polaków, którzy kąpali się w Szczyrbskim Jeziorze. Złamali prawo

Polscy turyści kąpali się w Szczyrbskim Jeziorze w Tatrach Słowackich. Ich wyczyn uwiecznił na zdjęciu przygodny turysta. Teraz turystów szukają pracownicy Słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP). Chcą ich ukarać mandatem karnym.

📢 Tatry. Nadciąga załamanie pogody. W górach może sypać śniegi i chwyci mróz

Nadciąga załamanie pogody w Tatrach. W najbliższych dniach trzeba spodziewać się ujemnych temperatur w wyższych partiach gór, a także opadów śniegu.

📢 Pieniny. Górale będą mieć nową celebrytkę. Pani Gienia wystąpi w "Mam talent"

To się nazywa mieć zapał do życia! Podopieczna Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu niebawem postawi swoje pierwsze kroki w telewizji.

📢 Słowacja. Niedźwiedź buszuje w śmietniku na... stacji kolejowej

Tego jeszcze nawet na Słowacji nie było. Młody niedźwiadek "zanurkował" w koszu na śmieci w poszukiwaniu jedzenia. Zrobił to na... stacji Stary Skomowiec. Kilka metrów obok siedział na ławce mężczyzna.

📢 Zakopane. Antałówka zostanie zabudowana? Już stanął tam kontener usługowy. Co będzie dalej?

Najpierw Bachledzki Wierch, a teraz Antałówkę w Zakopanem próbują zabudować. Na zielonym terenie ktoś postawił kontener usługowy. I próbował ogrodzić teren. Tymczasem obszar ten chroni park kulturowy Kotliny Zakopiańskiej, a także plan zagospodarowania przestrzennego. - Tak nie można niczego budować, stawiać. Nie wolno też grodzić terenu - mówi Marta Gratkowska z Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Zakopanem.

📢 Wielki Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niezwykła tradycja [ZDJĘCIA]

Podczas uroczystości Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej, które zakończyły się w niedzielę (22 sierpnia 2021) charakterystyczne są tzw. asysty z różnych miejscowości. Występują w ludowych strojach. Jest ich kilkadziesiąt.

📢 Seria wypadków na drogach w Małopolsce. Spore utrudnienia na zakopiance i autostradzie A4

Na drogach w Małopolsce w poniedziałek, 23 sierpnia panują fatalne warunki drogowe. Kierowcy stanęli w wielkich korkach w Krakowie, podobne utrudnienia napotkają poruszający się zakopianką, A4 czy DK 47. Od rana również miało miejsce kilka wypadków drogowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie