Tygodniowy przegląd prasy (Zakopane, 10.05-16.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Zakopanego

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.05 do 16.05.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.05 do 16.05.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zakopanego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.05 a 16.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy Targ. Nowotarżanie pożegnali zmarłego burmistrza Marka Fryźlewicza [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Zakopane od 10.05 do 16.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowy Targ. Nowotarżanie pożegnali zmarłego burmistrza Marka Fryźlewicza [ZDJĘCIA]

Rodzina i przyjaciele. Współpracownicy i byli podwładni. Notable i zwykli nowotarżanie pożegnali w sobotę zmarłego kilka dni wcześniej Marka Fryźlewicza (60 l.) - byłego burmistrza Nowego Targu, który spoczął na cmentarzu komunalnym w Nowym Targu.

📢 Andrzej Duda ma dziś urodziny. Najlepsze MEMY z prezydentem!

Prezydent Andrzej Duda 16 maja 2020 roku obchodzi swoje 48. urodziny. Z tej okazji zebraliśmy dla was najlepsze MEMY z prezydentem. Świętujmy urodziny prezydenta Andrzeja Dudy z przymrużeniem oka. Zobacz najlepszą galerię memów, które rozbawią Cię do łez. Polityka wbrew pozorom może być zabawna. Wszystkiego najlepszego!

📢 Siłownie i kluby fitness - KIEDY OTWARTE? Etapy otwierania. Kiedy siłownie, kluby fitness, kręgielnie, sale taneczne będą otwarte 16.05

Siłownie i kluby fitness. Kiedy zostaną otwarte siłownie i kluby fintess? Oto etapy otwierania siłowni i klubów fitness. Wiele osób pyta, czy siłownie i kluby fitness są już otwarte, albo zadają pytania kiedy otworzą siłownie i kiedy otworzą kluby fitness? Ćwiczymy w domach, ale coraz bardziej brakuje nam miejsc, w których moglibyśmy dbać o swoją formę, czyli siłowni, klubów fitness, a także sal sportowych i tanecznych oraz kręgielni. W walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd zdecydował się na zamknięcie tych miejsc, ale wkrótce na nowo będą one otwarte. Kiedy więc zostaną otwarte siłownie i kluby fitness? Poznaj etapy uruchamiania miejsc do uprawiania sportu, w tym sal tanecznych i kręgielni.

Tygodniowa prasówka 10.05-16.05.2020 Zakopane: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zakopanem. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tatry. Kolej na Kasprowy Wierch, jakiej nie znacie. Tak wygląda mechanizm kolejki od środka

Kolej linowa na Kasprowy Wierch w Tatrach – jedyna taka kolej w Polsce. Wywozi turystów i narciarzy w samo serce Tatr. Działa już od 84 lat. Gdy powstała, był to cud techniki. Teraz również jest uznawana za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów, nie tylko w Polsce. Nam udało się zobaczyć serce kolei PKL Kasprowy Wierch– mechanizmy, dzięki którym turyści wyjeżdżają na Kasprowy Wierch.

📢 Afera maseczkowa. Zarobił nie tylko Łukasz G. Kilka małopolskich firm zamieszanych w sprzedaż maseczek bez certyfikatu i za wygórowaną cenę

Nie tylko Łukasz G. - instruktor narciarski z Zakopanego, ale też inni mieszkańcy Małopolski są zamieszani w „aferę maseczkową”. Media dotarły do informacji, że w szczycie pandemii maseczki zanim trafiły do Centralnej Bazy Rezerw Materiałowych w Porębach przechodziły przez kilka innych firm, z których każda odsprzedawała materiały medyczne z ogromnym zyskiem. Na procederze, któremu przygląda się właśnie warszawska prokuratura zarobić mieli (oprócz Łukasza G.) m.in. właściciel apteki z Bochni, biuro nieruchomości z Zakopanego i szkoła narciarska z Zakopanego.

📢 Podhale. Tragedia w rodzinie Fryźlewiczów. Trzech braci zmarło w ciągu dwóch miesięcy

Kolejny cios dla rodziny Fryźlewiczów z Nowego Targu. 15 maja zmarł ks. Jan Fryźlewicz, który pełnił posługę kapłańską w parafii w Naprawie. Dwa dni wcześniej zmarł jego brat Marek Fryźlewicz, były burmistrz Nowego Targu, a dwa miesiące temu - drugi brat ks. Andrzej Fryźlewicz.

📢 Powiat nowotarski. Są dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem

Są dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem w powiecie nowotarskim - to dwie kobiety: 30-latka i ok. 70-letnia pani. Obie trafiły teraz na konsultacje lekarskie do szpitala w Krakowie.

📢 Najlepsze memy z... Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. Jedni go kochają, inni nienawidzą [GALERIA] [16.05.2020]

Jarosław Kaczyński to polityk, który nikomu nie pozostaje obojętny. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne - sama jego osoba budzi ogromne emocje w społeczeństwie. Niektórzy internauci szukają ujścia tych emocji w memach. I wychodzi im to całkiem nieźle. Sami zresztą zobaczcie! Wybraliśmy dla was te absolutnie najlepsze!

📢 Andrzej Duda w #hot16challenge2. Memy po rapowaniu prezydenta rozgrzewają internet. Zobacz najlepsze memy!

Andrzej Duda zdecydował się wziąć udział w #hot16challenge2. Jak sam przyznał prezydent, wahał się, czy przyjąć nominację Zeusa. - Nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie - wyznał. Internet oszalał po wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy. Media społecznościowe i fora zalały memy. Wybraliśmy dla was najlepsze z nich. Zobacz memy o #hot16challenge2 w wykonaniu Andrzeja Dudy!

📢 Memy "powyborcze". Wyborów nie było, ale jakby były

Memy po wyborach 2020. 10 maja miały się odbyć wybory prezydenckie. Po wielu perturbacjach politycznych, wywołanych epidemią koronawirusa, tuż przed weekendem dowiedzieliśmy się, że je odwołano. Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin doszli do porozumienia i zdecydowali o przesunięciu wyborów. Formalnie o odwołaniu nie było mowy. Sąd Najwyższy uzna je za nieważne, ponieważ się nie odbyły.

📢 Niedzica. Zobacz, jak wygląda jedna z największych zapór i elektrowni wodnych w Polsce [ZDJĘCIA]

Jest jednym z bardziej charakterystycznych miejsc w Małopolsce. Jest atrakcją turystyczną, ale i ważny punktem na energetycznej mapie Polski. Zapora w Niedzicy i elektrownia woda jest także jednym z największych przedsięwzięć hydrologicznych w Polsce. Zobaczcie ogrom tej inwestycji na zdjęciach z miejsc, gdzie zwykły człowiek nie ma wstępu.

📢 Zakopane. Krupówki zostały wpisane do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Co to oznacza dla właścicieli nieruchomości?

Zakopiańskie Krupówki zostały włączone do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Teraz podobny zapis pojawi się w miejskiej ewidencji zabytków. W ten sposób miasto próbuje walczyć z zakusami przedsiębiorców, by nadal rozbudowywać centrum Zakopanego.

📢 Wiemy kim jest Łukasz G. - instruktor narciarski, który sprzedał ministerstwu Szumowskiego maseczki za 5 mln zł

Kim jest Łukasz G.? Jak nieznany instruktor narciarski z Zakopanego sprzedał ministerstwu zdrowia partię maseczek medycznych z podrobionymi certyfikatami? Skąd je miał? Czym zajmował się wcześniej? I przede wszystkim czy znajomość z ministrem Szumowskim i jego bratem pozwoliła mu zrobić interes życia? Postanowiliśmy poszukać odpowiedzi. Okazuje się bowiem, że Łukasz G. w Zakopanem wcale nie jest aż tak anonimowy, jak mogłoby się zdawać.

📢 Internetowy oszust z Zakopanego oskarżony przez śledczych z Nowego Sącza

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobie, która dopuściła się 267 oszustw internetowych na szkodę 263 pokrzywdzonych i kwotę blisko 700 tys. zł.

📢 "Afera Szumowskiego". To instruktor z Zakopanego sprzedał ministerstwu "po znajomości" drogie i podrobione maseczki medyczne

Jeśli te doniesienia okażą się prawdą to... Zakopane dorobiło się właśnie kolejnego milionera. Gorzej, że ten "zarobił" swoje pieniądze w sposób skrajnie nieetyczny, a być może także i nielegalny (o tym musi jednak zdecydować sąd). Jak podaje "Gazeta Wyborcza" przed kilkoma tygodniami Ministerstwo Zdrowia kupiło od drobnego przedsiębiorcy z Zakopanego dużą partię maseczek medycznych. Te nie dość, że miały podrobione certyfikaty, to ich ceny były nawet 10-krotnie zawyżone w stosunku do ich rynkowej wartości. Resort zdecydował się jednak na ich zakup, bo Łukasz G., który sprzęt medyczny sprzedawał, jest znajomym ministra zdrowia i jego brata Marcina Szumowskiego. Rząd broni się, że minister Szumowski spotkał przedsiębiorcę kilka lat temu, gdy ten uczył go jazdy na nartach. Dodaje, że maseczki kupiono od konsorcjum trzech firm, a kiedy ze sprzętem były problemy, wezwano kontrahentów do wyjaśnień. Ci badają sprawę i nie wykluczają zawiadomienia prokuratury.

📢 Tatry. Wracają kursy fasiągów do Morskiego Oka. Wozy jednak wywiozą mniej turystów

Konie z Morskiego Oka wracają na trasę. Jednak przez pandemię koronawirusa będą miały lżej. Przez chińską zarazę będą wywoziły do góry mniejszy ciężar.

📢 Piękna Babia Góra. Królowa Beskidów, Orawska Święta Góra [ZDJĘCIA]

Babia Góra - królowa Beskidów, cel wycieczek setek turystów. Doskonale widoczna z daleka, nieco tajemnicza i z pewnością jedna z ciekawszych.

📢 W Tatrach pojawił się nowy rodzaj śmieci - maseczki ochronne

Koronawirusowe następstwa widoczne są także w Tatrach. Po ostatnim weekendzie na górskich szlakach pojawił się nowy rodzaj śmieci pozostawianych przez turystów. To maseczki ochronne, którymi musimy zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej.

📢 Zakopane dezynfekuje alejki spacerowe na dolnej Równi Krupowej

Władze Zakopanego postanowiły zdezynfekować miejsca, w których odpoczywa najwięcej osób na świeżym powietrzu podczas ładnej pogody. Na pierwszy ogień poszła w poniedziałek dolna Rówień Krupowa.

📢 Zima w maju. Pod Tatrami zrobiło się biało. W górach śnieżyca...

Zapowiedzi synoptyków niestety sprawdziły się w 100 procentach! Po ciepłym i słonecznym poniedziałku na Podhalu, w nocy spadła gwałtownie temperatura. Wtorek 12 maja przywitał górali i odpoczywających w regionie turystów... śniegiem. Rano w wielu miejscach leżała warstwa kilku milimetrów białego puchu, a osoby wybierające się do pracy musiały na gwałt szukać zimowych kurtek, bo temperatura spadła poniżej zera.

Rząd znosi kolejne ograniczenia.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3