Tak grała Europa! Lewy znów nie strzelił [Zdjęcia]

Rozpoczęły się mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po wtorkowych spotkaniach żadna drużyna nie jest bliżej awansu.

We wtorek powróciła piłka nożna w najlepszym klubowym wydaniu, czyli uwielbiana przez wszystkich Liga Mistrzów. W Paryżu lokalne PSG podejmowało Chelsea Londyn, a we Lwowie mistrzowie Niemiec Bayern Monachium zmierzył się z ukraińskim Szachtarem Donieck. Oba mecze zakończyły się remisami.

W meczu PSG - Chelsea jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Wygrywali po bramce Branislava Ivanovica w 36. minucie. Gospodarzom udało się zremisować dopiero w drugiej połowie, kiedy to bramkarz Chelsea skapitulował po strzale Edinsona Cavaniego. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W drugim meczu piłkarze z Monachium pojechali na Ukrainę, gdzie bezbramkowo zremisowali z Szachtarem. Robert Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 75. minucie. Polakowi jednak, podobnie jak jego kolegom z zespołu, nie udało się pokonać bramkarza Szachtaru.

Dzisiaj czekają na nas kolejne dwa mecze. Basel zagra z FC Porto, a Real Madryt pojedzie do Niemiec zmierzyć się z Schalke 04.