MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ranking kont osobistych — w jakim banku najlepiej założyć konto w kwietniu 2023?

Łukasz Grochulski
Sprawdź, w którym banku najlepiej
Sprawdź, w którym banku najlepiej GettyImages
Zapoznaj się z najnowszym rankingiem rachunków osobistych na kwiecień 2023 i dowiedz się, gdzie można znaleźć najkorzystniejsze warunki. W zestawieniu uwzględniliśmy obowiązujące promocje oraz specjalne oferty, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Sprawdź, w jakich instytucjach finansowych możesz otworzyć konto osobiste bez opłat.

Darmowe konto osobiste w Nest Bank

Najnowszy ranking otwiera konto osobiste dostępne w ofercie Nest Bank. W jego ramach nic nie płacimy za:

  • prowadzenie rachunku;
  • wszystkie internetowe przelewy krajowe w systemie Elixir;
  • przelewy europejskie SEPA;
  • wypłaty i wpłaty BLIK oraz z bankomatów Euronet w Polsce;
  • kartę debetową VISA.

Warto zaznaczyć, że prowadzenie konta w Nest Banku daje możliwość płacenia telefonem lub zegarkiem. Co więcej, instytucja proponuje skorzystanie z promocyjnych warunków dla konta oszczędnościowego (do 7,5% w skali roku do 100 tys. zł) oraz Lokaty Witaj (do 8% w skali roku, do 20 tys. zł na 6 miesięcy). To nie wszystko, ponieważ dzięki II edycji Programu Poleceń mamy szansę otrzymać nawet 2 000 zł premii.

Konto Przekorzystne w Pekao

Rozwiązanie proponowane przez Pekao gwarantuje 0 zł za prowadzenie rachunku oraz kartę debetową, jeśli wykonamy nią przynajmniej jedną transakcję i zapewnimy wpływy na konto w wysokości min. 500 zł miesięcznie. Bank nie pobiera także opłat za korzystanie z bankomatów przez osoby poniżej 26. roku. W innym przypadku darmowe są wypłaty z urządzeń banku oraz 2 pierwsze transakcje w tych należących do innych instytucji.

Posiadacze Konta Przekorzystnego mogą ponadto otworzyć darmowe konto walutowe w PLN, EUR, USD, GBP oraz CHF z dostępem do nawet 30% zniżki u partnerów programu Galeria Rabatów. Co ważne, bank nie pobiera prowizji za płatności kartą w obcych walutach. Założenie Konta Przekorzystnego wiąże się również z możliwością otrzymania nawet 1500 zł premii w programie poleceń.

eKonto w mBank

Czwarte miejsce zajmuje mBank, z ofertą specjalną w promocji. Dzięki niej mamy szansę otrzymać 450 zł premii (150 zł za otwarcie rachunku przez aplikację mobilną, 200 zł za aktywność i 100 zł za uruchomienie konta dla dziecka. Warunki promocyjne są ważne do 31.05.2023 roku.

A jak wygląda kwestia ewentualnych opłat? Otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce od 100 zł, a także tych za granicą. Dodatkowo jeśli wykonamy kartą transakcję na kwotę min. 350 w miesiącu, również będzie darmowa.

Warto też zaznaczyć, że bank nie pobiera opłat za przelewy standardowe SEPA zlecone samodzielnie i dodatkowo transakcje BLIK oraz cashback. Co więcej, przelew ekspresowy to koszt tylko 5 zł.

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Brązowy medal w kwietniu przypadł ofercie Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas. Bank przygotował atrakcyjne warunki, które obejmują m.in. darmowe przelewy zwykłe krajowe przez internet czy 0 zł za prowadzenie rachunku i wypłaty kartą z bankomatów BNP oraz Planet Cash w całej Polsce.

Co więcej, możemy też uniknąć opłat za debetówkę i tym sposobem korzystać z całkowicie darmowego rachunku. Wystarczy:

  • wyrazić zgody marketingowe;
  • zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej lub systemu bankowości elektronicznej w miesiącu;
  • wykonać min. 3 transakcje bezgotówkowe na miesiąc.

Należy podkreślić, że osoby poniżej 26. roku życia są bezwarunkowo zwolnione z opłaty za kartę. BNP Paribas przygotował także promocję, która umożliwia otrzymanie nawet do 450 zł premii za otwarcie konta i aktywność – o 20 zł więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Rachunek osobisty Millennium 360°

Konto 360° w Millennium zajmuje drugie miejsce w kwietniowym zestawieniu. Bank zapewnia darmowe prowadzenie rachunku bez wymogu spełnienia dodatkowych warunków. Karta do konta, płatności zbliżeniowe BLIK oraz wypłaty z bankomatów zarówno w kraju, jak i za granicą, mogą również być darmowe. Aby uniknąć opłat, wystarczy wykonać co najmniej pięć transakcji kartą lub BLIKIEM w miesiącu (lub raz dla posiadaczy rachunku w wieku od 18 do 26 lat).

Oprócz tego Konto w Millennium daje możliwość korzystania z wielowalutowej karty do konta z płatnościami walutowymi do 1000 zł bez marży i nowoczesnej aplikacji mobilnej, m.in. z opcją zakupu doładowań do telefonu czy serwisów streamingowych, a nawet biletów do kina.

To nie koniec korzyści płynących z oferty w tym banku. Dodatkowo posiadacze rachunku mają możliwość otwarcia konta online dla dziecka, skorzystania z programu poleceń z nagrodami o wartości 1 000 zł czy Pakietu Bardzo Pomocnego (pomocy medycznej i domowej).

Konto Jakie Chcę w Santander – najlepszy rachunek w kwietniu

Pierwsze miejsce w rankingu kont osobistych na kwiecień 2023 zajmuje Santander Bank Polska z Kontem Jakie Chcę. Oferta obejmuje bezpłatne prowadzenie rachunku dla osób poniżej 26 lat. W innych przypadkach wystarczy wykonać 1 transakcję kartą, BLIKIEM lub przez Google Pay/Apple Pay i zapewnić wpływy w wysokości min. 500 zł miesięcznie. Mamy także możliwość uniknięcia opłat za korzystanie z debetówki - w tym celu należy wykonać 1 transakcję z wykorzystaniem wcześniej wspomnianych środków płatniczych (osoby poniżej 26. roku życia). Starsi posiadacze konta muszą dodatkowo zapewnić wpływy na kwotę przynajmniej 500 zł co miesiąc.

Na złoty medal w zestawieniu miały wpływ także inne warunki. Mowa tu m.in. o bezpłatnych przelewach internetowych (także natychmiastowych bez ograniczeń). Jeśli chodzi o korzystanie z bankomatów, operacje są bezpłatne dla osób do 26. roku życia. Inaczej darmowe będą tylko wypłaty z urządzeń Santander, choć można wykupić miesięczny pakiet nielimitowanych operacji za 0 zł ze wszystkich bankomatów (7 zł/miesiąc). Dużym plusem Konta Jakie Chcę, jest także wiele dostępnych płatności mobilnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ranking kont osobistych — w jakim banku najlepiej założyć konto w kwietniu 2023? - Strefa Biznesu

Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto