Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z całego tygodnia 22.10.2023 w Zakopanem. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zakopanego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zakopanego nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zakopanego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.10 a 21.10.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tatry. Słynna toaleta pod Rysami została porwana przez... halny”?

Przegląd tygodnia: Zakopane, 22.10.2023. 15.10 - 21.10.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tatry. Słynna toaleta pod Rysami została porwana przez... halny

Jak donosi portal Tatromaniak, słynna, kolorowa toaleta znajdująca się pod Rysami przestałą istnieć. Została zmieciona przez silny wiatr, który ostatnio dał się we znaki w Tatrach i Zakopanem. Jak się okazuje powalił nie tylko drzewa w okolicy, ale i znane miłośnikom turystyki górskiej WC.

📢 Halny na Podhalu i bilans strat w Zakopanem. Trudne warunki w Tatrach, nie kursuje kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Wiatr halny wiał na Podhalu przez całą noc, ale strażacy oceniają ją jako spokojną. - W sumie odnotowaliśmy 35 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew i konarów. W sobotę rano odnotowaliśmy dwa wezwania – poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król-Łęgowski. W sobotę halny ma słabnąć, ale warunki do wypraw w góry są bardzo trudne. Z powodu silnego wiatru zostały wstrzymane przewozy konne na szlaku do Morskiego Oka. Nie kursuje też kolejka linowa na Kasprowy Wierch.

📢 Halny na Podhalu. Silny wiatr przewracał drzewa w Zakopanem. Ostrzeżenie IMGW dla południa Polski obowiązuje do soboty

W piątek (20 października) południowa część Małopolski - zgodnie z zapowiedziami meteorologów - odczuwała działanie silnego wiatru. W Tatrach halny wiał mocno przez całą noc, a strażacy w Zakopanem wielokrotnie wzywani byli do interwencji. Stacja IMGW na Kasprowym Wierchu odnotowała porywy wiatru o prędkości 140 km/h. Drzewo przewróciło się m.in. na szyny kolejki na Gubałówkę.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.10.2023: 15.10-21.10.2023 Zakopane: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zakopanem. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 TPN licytuję tabliczkę prowadzącą na Rysy zniszczoną przez lawinę. By pomóc chorej na SMA Kamilce

Tatrzański Park Narodowy przekazał na licytację dla chorej na SMA Kamilki z Nowego Targu skarby z Morskiego Oka związane z potężnymi lawinami, które zeszły na taflę w lutym. Jest tabliczka prowadząca na Rysy, monety wyłowione z Morskiego Oka i unikatowa skała z monetą. A do tego plaster limby. I jest jeszcze dodatkowy bonus...

📢 Skarbówka wystawiła na licytację piękny dom w Kościelisku z widokiem na Tatry. Prawdziwa gratka. A cena?

Urząd Skarbowy w Zakopanem 25 października zlicytuje część kompleksu mieszkalno-użytkowego o podwyższonym standardzie w malowniczym Kościelisku, tuż przy Zakopanem. To dom z widokiem na Tatry. Cena wywoławcza to nieco ponad 1,6 mln zł za więcej niż 110 m2. Licytacje prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) to okazja do zakupu przedmiotów i nieruchomości po korzystnej cenie

📢 Zakopane świętuje jubileusz 90-lecia nadania praw miejskich. Przy okazji wzbogaciło się o nowego Honorowego Obywatela

90-lecie nadania praw miejskich dla Zakopanego było okazją do podziękowań, docenienia i oddania honorów osobom zasłużonym dla miasta. Uroczysta sesja Rady Miasta Zakopane z okazji jubileuszu odbyła się w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Była pełna podniosłych i wzruszających momentów. Przyznano wówczas wyjątkowe odznaczenia - Medale 90-lecia nadania praw miejskich Miastu Zakopane, a także Medale za Długoletnią Służbę oraz tytuł Honorowego Obywatela.

📢 Retro Party w klubie Energy 2000 w Przytkowicach. Hubertus i Thomas rozgrzali klubowiczów! Mamy zdjęcia z imprezy!

Retro Party to jedna z najpopularniejszych cyklicznych imprez w klubie Energy2000 w Przytkowicach. Za konsolą stanęli wieloletni rezydenci i ikony klub Energy2000 Thomas, Hubertus oraz Maximo. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej bawimy się przy dźwiękach muzyki, którą dobrze znamy. W klubie Energy2000 rozbrzmiały największe hity z ostatnich dwóch dekad. Ponadto na sali dance wystąpił Czadoman. Zobaczcie, co tam się działo.

📢 To najbardziej znana polska wieś? Sułoszowa zasłynęła w Europie i świecie. Teraz dostała tytuł "Miejsce z klimatem". Zobaczcie zdjęcia

Pola jak wstążki zielone, żółte, brązowe i domy wzdłuż jednej ulicy ciągnącej się kilometrami. To widok Sułoszowej, niezwyczajnie malowniczej wioski. Pamiętacie? Ta wioska zasłynęła po raz pierwszy przed kilku laty (w 2021 roku) w internecie jako zjawiskowa. Ten jej urok potwierdził niedawno wojewódzki konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski”. W V edycji prestiżowego konkursu, prowadzonego przez Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Małopolską Organizację Turystyczną - Sułoszowa wygrała w kategorii "Miejsce z klimatem". Gmina promuje tutejszy wspaniały Zamek w Pieskowej Skale i urokliwe skały w Dolinie Prądnika, szlaki turystyczne.

📢 Tragedia w Zubrzycy Dolnej. Nie żyje 26-latek postrzelony przez policjanta. Wcześniej miał ugodzić funkcjonariusza nożem

Nie żyje 26-letni mężczyzna z Zubrzycy Dolnej, w powiecie nowotarskim. Mężczyzna miał zostać postrzelony przez policjanta podczas porannej interwencji, którą podjęli funkcjonariusze. Wszystko wskazuje na to, że mundurowi oddali strzał w obronie własnej, po tym, jak jeden z nich został ugodzony nożem.

📢 Zakopane. Podpisano umowy na budowę rond w stolicy Tatr

GDDKiA podpisało umowę na wybudowanie dwóch rond na wjeździe do Zakopanego, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 47 z ul. Ustup i ul. Wojdyły. Zbuduje je Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Koszt prac to prawie 10,4 miliona zł, a termin ich zakończenia to kwiecień 2025 r. Inwestycja zapewne nie raz wprowadzi utrudnienia w ruchu i zdenerwuje kierowców przez ten czas.

📢 Wyniki wyborów 2023. PiS traci dwa mandaty w okręgu sądecko-podhalańskim. Dwóch posłów z KO i po jednym z Trzeciej Drogi i Konfederacji

Kto zdobył mandaty poselskie w regionie nowosądecko-podhalańskim? Liczenie głosów w okręgu wyborczym nr 14 dobiegło końca w poniedziałek, 16 października, po godz. 20. Oto nieoficjalna lista dziesięciu osób, które zasiądą w Sejmie.

📢 Kandydaci z najwyższym poparciem w okręgu wyborczym nr 14. Zobacz, na kogo oddano najwięcej głosów

Frekwencja wyborcza w wyborach do Sejmu w okręgu wyborczym nr 14, obejmującym Nowy Sącz oraz powiaty: nowosądecki, limanowski, gorlicki, nowotarski i tatrzański wyniosła 75,6 proc. Państwowa Komisja Wyborcza na godz. 18.50 podała wyniki z 95,50 proc. obwodów głosowania. Sprawdziliśmy, którzy z kandydatów na posłów uzyskali najlepsze wyniki. Czy te zagwarantują im mandat?

📢 Wybory parlamentarne 2023. Wyniki wyborów w powiecie tatrzańskim. Na prowadzeniu PiS. Na kogo głosowali w poszczególnych gminach?

W powiecie tarzańskim najwięcej osób zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu plasuje się Trzecia Droga, a na trzecim Koalicja Obywatelska. Mamy pełne wyniki wyborów.

📢 Policjanci odnaleźli w Dolinie Chochołowskiej 14-osobową grupę imigrantów

Tatrzańscy policjanci odnaleźli w Dolinie Chochołowskiej 14-osobową grupę imigrantów, która w nocy nielegalnie przekroczyła granicę RP w Tatrach.

📢 Oficjalne wyniki wyborów PKW. Taka jest przewaga PiS nad KO

W wyborach do Sejmu zwyciężył PiS przed KO, Trzecią Drogą, Lewicą i Konfederacją. Na stronie PKW pojawiły się oficjalne informacje z kolejnych obwodowych komisji wyborczych. Mamy 100 proc. okręgów. Nasz artykuł jest aktualizowany na żywo.

📢 Wybory do Senatu. Do PKW spłynęły wszystkie wyniki. Kto zdobył mandat?

PKW na swojej stronie internetowej publikuje od rana szczątkowe wyniki wyborów do Senatu. Sprawdź, którzy z kandydatów w poszczególnych okręgach radzą sobie najlepiej i są faworytami w wyścigu o mandaty. W większości okręgów znamy już zwycięzców.

📢 "Polska jest jedna" poza Sejmem. "Wystartujemy w wyborach samorządowych"

„Polska jest jedna” - nowa partia, która – według sondaży exit poll – nie wejdzie do Sejmu, chce przygotować się do startu w wyborach samorządowych. - Struktura jest silna, zbudowana w całej Polsce. Jesteśmy we wszystkich regionach, ponad 200 liderów powiatowych – mówił Rafał Piech, lider PJJ na wieczorze wyborczym, jaki partia zorganizowała w Białym Dunajcu na Podhalu.

📢 Wybory 2023. Wyniki sondażowe w województwie małopolskim. Która partia wygrała wybory parlamentarne w Małopolsce?

Podajemy sondażowe wyniki wyborów do parlamentu w województwie małopolskim. Według wstępnych danych wybory parlamentarne 2023 w Małopolsce wygrało Prawo i Sprawiedliwość (41,0%), przed Koalicją Obywatelska (25.3%). Frekwencja w województwie Malopolskim wyniosła 74,3%.

📢 Wybory parlamentarne 2023. Wyniki EXIT POLL. Kto wygrał wybory do Sejmu i Senatu?

Podajemy państwu pierwsze ogólnopolskie wyniki sondażowe EXIT POLL, a także wyniki sondażowe dla województwa małopolskiego. Według sondaży EXIT POLL wyniki kształtują się tak: PiS - 36,8%, KO - 31,6%, Trzecia Droga -13,0 %, Lewica - 8,6%, Konfederacja - 6,2%, Bezpartyjni - 2,5%. W naszym regionie wybierzemy 41 posłów i 8 senatorów.

Według sondaży EXIT POLL poparcie w Małopolsce kształtuje się następująco: PiS - 41,0%, KO - 25.3%, Trzecia Droga - 14.3%, Lewica - 7.8%, Konfederacja - 7.5%, Polska Jest Jedna - 2.1%, Bezpartyjni Samorządowcy - 2.0%. Frekwencja w referendum wyniosła 40 proc., co powoduje, że wynik referendum nie jest wiążący - wynika z sondażu Ipsos.

📢 W Tatrach spadł śnieg. Po gorącej sobocie, czas na poważne ochłodzenie

Tatry znów zrobiły się białe. Pobieliło Giewont, Kasprowy Wierch czy Czerwone Wierchy. Do tego zrobiło się zimno. Wieczorem na Kasprowym Wierchu termometru wskazywały aż minus 5,7 stopni.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto