Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podhalańskie Obchody Światowego Dnia Turystyki - Rozmowa z v-ce ministrem Sportu i Turystyki, Andrzejem Gut-Mostowym

Dominika Sierewicz
Dominika Sierewicz
.

- Skąd pomysł, żeby zorganizować na Podhalu obchody Światowego Dnia Turystyki?

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest każdego roku w dniu 27 września. W tym roku Zgromadzenie Ogólne UNWTO jako organizatora głównych obchodów wybrało indonezyjską wyspę Bali, jednak wydarzeniom organizowanym przez gospodarza święta zawsze towarzyszą obchody regionalne zarówno na świecie, jak i w Polsce. Mają one na celu zwiększenie świadomości na temat wartości społecznej, kulturowej, politycznej i ekonomicznej turystyki oraz wkładu, jaki sektor może wnieść w osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju. Podhale jako region wyjątkowo atrakcyjny turystycznie, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i bazy noclegowej, gastronomicznej i rekreacyjnej, w pełni zasługuje na to, aby stać się ważną częścią obchodów święta turystyki w Polsce.

- Kto jest pomysłodawcą i co zaplanowano na Podhalu w związku ze ŚDT?

Wspólnie ze Starostą Tatrzańskim Panem Piotrem Bąkiem oraz Starostą Nowotarskim Panem Krzysztofem Faberem podjęliśmy inicjatywę organizacji Podhalańskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Odbędą się one 30 września 2022 r. w Termach Chochołowskich. Poza okazją do spotkania branży i debaty o ważnych dla turystyki sprawach, odbędą się także konsultacje z departamentem turystyki MSiT i Polską Organizacją Turystyczną, a finałowym wydarzeniem Podhalańskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki będzie rozstrzygnięcie konkursu "Złoty Krokus" Podhalańskiej Turystyki i wręczenie wyróżnień za zasługi dla turystyki i rozwoju gospodarki RP.

- Czym jest „Złoty Krokus” Podhalańskiej Turystyki i kto bierze w nim udział?

Nagrody są przyznawane w pięciu kategoriach: obiekt noclegowy, restauracja, atrakcja turystyczna, obiekt turystyki aktywnej oraz wydarzenie roku. Lista nominowanych przez kapitułę konkursową kandydatów dostępna jest na stronie internetowej dzienturystyki.podhale.pl. W wyborze zwycięzców może wziąć udział każdy, kto odda swój głos na wybrany obiekt lub wydarzenie. Na podstawie głosów internautów, w każdej z kategorii zostanie wybranych 3 laureatów, którzy zostaną wyróżnieni Złotym, Srebrnym lub Brązowym Krokusem. Chcemy nagrodzić najlepsze osiągnięcia podhalańskiej turystyki , tak aby były wzorcem dla innych i przyciągały turystów na Podhale , które jest jednym obszarem turystycznym.

Zachęcam do głosowania na swoich faworytów!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto