Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najtańsze dwa pokoje od dewelopera – ile dziś kosztuje takie mieszkanie? Sprawdzamy ceny nieruchomości

Przemysław Zańko-Gulczyński
Przemysław Zańko-Gulczyński
Według NBP średnie ceny mieszkań wzrosły w ciągu ostatniego roku o ok. 10 proc. Ile minimum potrzeba, by kupić dwupokojowe M w różnych miastach? Przejdź do kolejnych slajdów, używając strzałek lub gestów.
Według NBP średnie ceny mieszkań wzrosły w ciągu ostatniego roku o ok. 10 proc. Ile minimum potrzeba, by kupić dwupokojowe M w różnych miastach? Przejdź do kolejnych slajdów, używając strzałek lub gestów. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Ile trzeba dziś mieć w portfelu, by kupić najtańsze nowe dwupokojowe mieszkanie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście? A jak sytuacja wygląda w Gliwicach lub Jaworznie? Na te pytania odpowiedzieli deweloperzy, my zaś prezentujemy przegląd cen w galerii.

Sprawdź ceny najtańszych mieszkań dwupokojowych w galerii:

Najtańsze mieszkania dwupokojowe są na dalekich przedmieściach

Zakup mieszkania to dziś marzenie wielu Polaków, jednak rosnące ceny mieszkań nie ułatwiają zamieszkania „na swoim”. Dla tych, którzy chcą mieszkać w pobliżu największych ośrodków miejskich, najlepszą opcją są mniejsze miejscowości położone tuż obok. Jak podaje Marek Wielgo, ekspert GetHome.pl, lokum położone tuż poza granicami Warszawy, Krakowa czy Poznania jest zwykle wystawiane na sprzedaż za cenę metra kwadratowego o 30–40 proc. niższą niż w samym mieście.

Jeśli tak duża odległość od centrum nie wchodzi w grę, najtańsze nowe mieszkania można znaleźć na przedmieściach. Serwis Dompress.pl zapytał deweloperów, jakich kwot żądają za najtańsze „dwójki”. Wyniki sondy prezentujemy w galerii.

Zobacz, ile kosztują najtańsze mieszkania dwupokojowe w wybranych miastach:

– Ideałem dla rodzin z dziećmi jest spokojna, zielona okolica, znajdująca się w komfortowej odległości od centrum miasta. Powodzeniem pod tym względem cieszą się osiedla położone blisko żłobków, przedszkoli i szkół, a także przychodni medycznych oraz miejsc, w których można zrobić szybkie zakupy – wylicza Bartłomiej Rzepa, członek zarządu HRE Investments.

Tanio, ale nie zawsze korzystnie

Pod względem cenowym dalekie przedmieścia są zdecydowanie najbardziej atrakcyjne dla osób, którym zależy na mieszkaniu w mieście, w którym pracują. Nie znaczy to jednak, że taka lokalizacja ma same plusy. Oczywistym minusem jest czas dojazdu – ponad 1,5 h w jedną stronę do centrum to w wielu miejscach norma, zwłaszcza po uwzględnieniu korków w godzinach szczytu. Przedmieścia na ogół mają też słabą ofertę transportu publicznego.

Odległe od centrum dzielnice dość często mają też inne mankamenty. Sieć dróg często nie radzi sobie z nadmiernym ruchem samochodowym, co powoduje korki, a infrastruktura w okolicy pozostawia wiele do życzenia. W efekcie załatwianie spraw w urzędzie, banku czy na poczcie potrafi stać się prawdziwą wyprawą, a przy braku małych osiedlowych sklepów nawet szybkie zakupy potrafią zająć sporo czasu. Nieraz problemem jest też brak zieleni – nawet jeśli w pobliżu znajdują się łąki czy pola, bardzo często są błyskawicznie zabudowywane kolejnymi osiedlami.

od 7 lat
Wideo

Gdynia Orłowo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najtańsze dwa pokoje od dewelopera – ile dziś kosztuje takie mieszkanie? Sprawdzamy ceny nieruchomości - RegioDom.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto