Krzysztof Kawa
Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel Pawel Relikowski / Polska Press
Maryna Gąsienica-Daniel po raz kolejny w czołówce alpejskiego Pucharu Świata. We wtorek 26 stycznia była 11. w gigancie we włoskiej miejscowości Kronplatz. Zakopianka po niezbyt dobrym pierwszym przejeździe pokazała klasę w drugim, uzyskując najlepszy czas!

Pierwszy przejazd wygrała Michelle Gisin z czasem 1.04,33, o 0,56 sek. szybciej, niż przejechała pomiędzy bramkami Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel popełniła błąd w środkowej części trasy i pokonała cały dystans w czasie 1.07,46. Zaczęliśmy się obawiać, czy w ogóle zakwalifikuje się do drugiego przejazdu.

Okazało się, że nie było tak źle i na półmetku zawodów Polka została sklasyfikowana jako 24. W drugim przejeździe ruszyła do ataku i spisała się znakomicie. Czas 1.05,85 okazał się bowiem być najlepszym, co dało jej awans na 11. miejsce. Wśród zawodniczek, które pokonała była Petra Vlhova, czyli mistrzyni świata w tej konkurencji.

Dzień, w którym Gąsienica-Daniel stanie na pucharowym podium wydaje się coraz bliższy. Wystarczy, że złoży w odstępie kilku godzin dwa równie dobre przejazdy... Tymczasem już 8 lutego początek mistrzostw świata we włoskim ośrodku narciarskim Cortina d’Ampezzo.

Trasa w Kronplatz była bardzo wymagająca, o czym przekonała się m.in. liderka po pierwszym przejeździe Gisin, spadając na 6. lokatę. Wygrała Francuzka Tessa Worley.