Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Halny w Zakopanem. Nowak-Gąsienica zawiesza kampanię wyborczą w związku z tragedią

Łukasz Bobek
Łukasz Bobek
Halny w Zakopanem zabił dwie osoby, w Rabce-Zdrój - trzy
Halny w Zakopanem zabił dwie osoby, w Rabce-Zdrój - trzy Policja Zakopane
Tragedia w Zakopanem. Agnieszka Nowak-Gąsienica informuje o zawieszeniu kampanii wyborczej. Apeluje o to samo do innych kandydatów na burmistrza Zakopanego. Już wiadomo, że inny kandydat Mariusz Koperski apelu nie posłucha. Inny walczący o stanowisko burmistrza - Łukasz Filipowicz - odwołał najbliższe spotkanie z mieszkańcami.

O zawieszeniu kampanii Nowak-Gąsienica poinformowała media we wtorek 2 kwietnia po godz. 17. Decyzja ta związana jest z tragicznymi wydarzeniami z 1 kwietnia – gdy na skutek silnego halnego w Zakopanem zginęły dwie osoby – 22-latka i 7-latek. Runęły na nich drzewa powalone przez wiatr. Zmarli byli mieszkańcami Zakopanego.

We wtorek Nowak-Gąsienica, dotychczasowa wiceburmistrz miasta a zarazem kandydatka na burmistrza Zakopanego poinformowała, że ona i burmistrz Leszek Dorula odwiedzili we wtorek rodzinę jedne ofiar.

- Są to moi sąsiedzi. Łączę się z nimi w bólu i deklaruję wszelką pomoc, otaczam ich także modlitwą. Osobiście bardzo przeżywam tę tragedię i w tych trudnych chwilach z szacunku dla wszystkich pogrążonych w żałobie podjęłam decyzję o zawieszeniu mojej kampanii wyborczej – poinformowała kandydatka.

Stwierdziła, że „w obliczu śmierci dalsze dyskusje i debaty wyborcze tracą sens. Nie mam już nic do dodania”. Zaapelowała o uszanowanie bólu rodzin, bliskich, przyjaciół i sąsiadów zmarłych osób.

- Apeluję również do moich Kontrkandydatów, aby podjęli podobną decyzję, solidaryzując się z wszystkimi Mieszkańcami. Jestem przekonana, że najważniejsze argumenty tej kampanii zdążyły już wybrzmieć ze strony wszystkich kandydatów na Burmistrza Miasta Zakopane – napisała.

Kilka godzin później Mariusz Koperski, kandydat na burmistrza Zakopanego, w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował, że on z kolei jest w kontakcie z matką zmarłej 22-latki. Nawiązał także do tego, że w Rabce na skutek silnej wichury zginęły trzy osoby. - Władze Rabki zareagowały bardzo szybko ogłaszając żałobę z tego powodu. Niestety, władze Zakopanego bardzo długo zwlekały z jakąkolwiek reakcją na tą tragedię. Zupełnie nie rozumiem tej bierności w tej sprawie – mówi Koperski.

Dodał, że jego zdaniem w obliczu takiej tragedii wycofywanie się z kampanii jest dla niego niezrozumiałe. - Od burmistrza, od władz miasta należy oczekiwać, że będą mierzyły się z rzeczywistością, podejmowały wyzwania, a nie uciekały. Właśnie w obliczu tragedii ta praca powinna być wyjątkowo aktywna i zaangażowana, a nie powinna polegać na unikach. Dlatego uważam, że powinniśmy kontynuować kampanię, podejść do debaty, a w niej najważniejszym tematem powinno być bezpieczeństwo – mówił Koperski.

Łukasz Filipowicz, trzeci kandydat na burmistrza miasta wieczorem 2 kwietnia w mediach społecznościowych złożył kondolencje rodzinom ofiar halnego i zapowiedział, że – mimo braku ogłoszenia przez władze Zakopanego żałoby - odwołuje najbliższe spotkanie z mieszkańcami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Halny w Zakopanem. Nowak-Gąsienica zawiesza kampanię wyborczą w związku z tragedią - Gazeta Krakowska

Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto