Daniel Iwanowski po raz drugi został zbójnikiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz Mateusiak
Bieg Zbójników 2015
Bieg Zbójników 2015 fot. Marcin Kin
Daniel Iwanowski z Białegostoku wyrasta na najszybszego zbójnika wśród narciarzy. Mężczyzna powtórnie wygrał bieg w Białce.

83 osoby, w tym 70 mężczyzn i 13 kobiet wystartowało w sobotę w Białce Tatrzańskiej w niezwykłych zawodach zorganizowanych dla miłośników nart biegowych. Zawodnicy, którzy stanęli na starcie, mieli do pokonania Red Bull Bieg Zbójnika, czyli około 7-kilometrową trasę, na której, oprócz stromych podbiegów i ostrych zjazdów, czekały dodatkowe przeszkody typu kłoda drewna do przeskoczenia.

Już 24 minuty po starcie było jasne, że najszybszym zbójnikiem jest Daniel Iwanowski. Zawodnik z Białegostoku wygrał bieg drugi rok z rzędu!

- Obronić tytuł zwycięzcy jest niezwykle trudno - przyznał na mecie. - Rywale prezentowali niesamowicie wysoki poziom. Dziękuję im za wspaniałą walkę do samego końca. Uwielbiam strome podbiegi, tam właśnie udało mi się im "urwać" i utrzymać prowadzenie do mety.

30-letni narciarz będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale Red Bull NordiX w Szwecji. Na uznanie zasługują również panie. Najszybsza była Magdalena Kozielska, która zajęła 11. miejsce.