Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czworo pracowników skarbówki w Nowym Targu z zarzutami prokuratorskimi

Łukasz Bobek
Łukasz Bobek
Pracownicy Urzędu Skarbowego w Nowym Targu z zarzutami przyjmowania łapówek. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Dwie kolejne musiały wpłacić poręczenie majątkowe. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania pracowników nowotarskiej skarbówki doszło kilka dni temu. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Zatrzymani zostali funkcjonariusze publiczni Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnieni w Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił zatrzymanym zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, przekroczenia uprawnień i niedopełniania obowiązków służbowych oraz ujawnienia tajemnicy służbowej.

- W toku śledztwa prokurator ustalił, że podejrzani cyklicznie udzielali przedsiębiorcom z okolic Nowego Targu porad, których celem było uniknięcie odpowiedzialności karno-skarbowej, ujawniali informacje o których dowiedzieli się w związku z pełnioną funkcją dotyczącą planowanych kontroli podatników. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Prokuratura Krajowa z Katowic.

Wobec dwóch osób prokurator skierował wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 15 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zawieszenia w czynnościach służbowych.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto