Bayern pokazał FC Porto na czym polega prawdziwy futbol. Popis Lewandowskiego [zdjęcia]

Arkadiusz Gołka
21 kwietnia niemiecki klub rozgromił rywali z Portugalii 6:1. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!

Po pierwszym ćwierćfinałowym meczu niektórzy już wietrzyli sensację. FC Porto pokonało wtedy u siebie wielki Bayern 3:1 i przed rewanżem, to Portugalczycy mieli większe szanse na awans do półfinału. Mecz na Alianz Arenie był jednak popisem piłkarzy z Bawarii, którzy udowodnili, że nie bez powodu są nazywani jednym z najlepszych zespołów na świecie. Już w 14. minucie objęli prowadzenie po strzale Thiago, kilka minut później na listę strzelców wpisał się Jerome Boateng, a w 27. minucie po strzale głową bramkarza Portugalczyków pokonał Robert Lewandowski. Jako czwarty bramkę zdobył Thomas Müller, a przed końcem pierwszej połowy, kapitalnym strzałem popisał się jeszcze raz Lewandowski. Było 5:0.

W drugiej połowie niemiecki zespół zwolnił tempo. Piłkarze z Portugalii w 74. minucie odzyskali nadzieję na awans po bramce Martineza. Kwadrans później dobił ich jednak Xabi Alonso. Bayern Monachium - FC Porto 6:1.

W drugim ćwierćfinale Barcelona pokonała Paris Saint Germain 2:0 i awansowała do najlepsze czwórki Ligi Mistrzów. Obie bramki zdobył Brazylijczyk Neymar.

O pozostałe dwa miejsca w półfinałach zagrają dzisiaj Monaco z Juventusem i Real z Atletico Madrid.