Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

500 plus i 13. emerytura zagrożone przez protestujących? Internauci: "Zaczęli straszyć"

Natalia Urzędowska
Natalia Urzędowska
Według TVP wypłaty 500 plus oraz 13. emerytur mają być zagrożone z powodu odbywających się w całym kraju protestów
Według TVP wypłaty 500 plus oraz 13. emerytur mają być zagrożone z powodu odbywających się w całym kraju protestów Fot. Konrad Kozlowski
Od dwóch tygodni w całym kraju trwają masowe protesty kobiet i mężczyzn, sprzeciwiających się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, które zaostrza prawo aborcyjne w Polsce. Jak podają "Wiadomości" TVP, rosnąca liczba strajkujących, nazwanych przez dziennikarzy TVP siewcami śmierci, może być przyczyną zakończenia programu 500 plus oraz trzynastych emerytur.

Strajk Kobiet - "siewcy śmierci oraz uliczni bojówkarze"

Strajk Kobiet, sprzeciwiający się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce, od samego początku jest krytykowany przez Telewizję Polską. Jedno z ostatnich wydań "Wiadomości" wywołało wśród wielu Polaków falę oburzenia. Wszystko ze względu na materiał, w którym porównano protestujących do siewców śmierci oraz ulicznych bojówkarzy.

Z kolei same protesty przedstawiono jako „coraz częstsze ataki, także z użyciem noży". Użyto również takich sformułowań jak „wulgarne okrzyki, agresja i wandalizm na polskich ulicach”, „lewicowy faszyzm niszczący polskie wartości”. Podkreślono, że symbol Strajku Kobiet - czerwona błyskawica - „budzi skojarzenia z emblematami nazistowskich formacji”.

„Aktywistki atakują kościoły, księży i wiernych. Liderka wprost ostrzega katolików: macie jeszcze czas”

Dużą część materiału poświęcono także atakom na kościoły i księży. Zasugerowano, że już niedługo może dojść do rozlewu krwi, a liderka Strajku Kobiet Marta Lempart - była dyrektorka Wydziału Programowania i Realizacji Zadań w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - "dziś walczy o zabijanie niepełnosprawnych dzieci nienarodzonych". Nie oszczędzono także polityków opozycji, którzy, według reporterów TVP, zachęcając do organizowania strajków pragną utorować sobie drogę do władzy.

500 plus i 13. emerytura zagrożone przez protestujących?

Dodatkowo TVP podkreśla, że protesty mają stać się przyczyną niekontrolowanego wzrostu zakażeń koronawirusem, co spowoduje nie tylko wprowadzenie kolejnych obostrzeń i lockdownu, lecz także zniesienie

  • programu 500 plus oraz
  • likwidację 13. emerytur.

Jak mówił autor jednego z materiałów, Marcin Szypszak:

Im więcej zakażeń, tym bliżej jesteśmy decyzji o zamykaniu kolejnych branż, o czym powinni pamiętać politycy nawołujący do ulicznych protestów. Wstrzymane inwestycje, mniejsze wpływy do kasy państwa mogą skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi m.in. o programy Rodzina 500+, wyprawka szkolna, 13. i 14. emerytura dla seniorów i wiele innych.

Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać. Krótko po opublikowaniu materiału pojawiły się wpisy typu:

"Kompletny odlot"

"pięknie potrafią to odwrócić na swoją korzyść"

"zaczęli straszyć".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 500 plus i 13. emerytura zagrożone przez protestujących? Internauci: "Zaczęli straszyć" - Dziennik Polski

Wróć na zakopane.naszemiasto.pl Nasze Miasto