Wybierz region

Wybierz miasto

  IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych - dzień 1

  Górna Rówień Krupowa
  Zakopane, ul. Al. 3 Maja/

  11:00 - 20:00 Sobota, 11 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Program:
  *11:00 - OTWARCIE TERENU TARGOW
  *12:00-14:00 - KONFERENCJA INAUGURACYJNA „MIOD I PSZCZELARSTWO W KULTURZE EUROPEJSKIEJ” ORAZ PREZENTACJA I DEGUSTACJA POTRAW RESTAURACJI WŁOSKIEJ „VILLA TOSCANA” ORAZ KARCZMY „PRZY MŁYNIE”
  *11:00-18:00 - „ZAREMBEK TRADYCJI”
  *12:00-18:00 - PREZENTACJA KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z BARANOWA
  *12:00-16:00 - POKAZ KULINARNY „WARZENIE KWAŚNICY Z GRULAMI ZE STUKĄ” - RODZINNY PRZEPIS TADEUSZA SZOSTAKA – BERDY WRAZ Z MAŁOPOLSKIM STOWARZYSZENIEM KUCHARZY I CUKIERNIKOW
  *12:00-19:00 - PORTUGALSKA KAWIARNIA TARGOWA
  *12:00-18:00 - WARSZTATY RĘKODZIELNICZE - MALOWANIE ULI
  *12:00-18:00 - WARSZTATY RZEŹBIARSKIE
  *14:00-14:15 - OFICJALNE OTWARCIE IX EUROPEJSKICH TARGOW PRODUKTOW REGIONALNYCH
  *14:15-16:00:
  - WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO IM. KLIMKA BACHLEDY
  - WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO „MAŁE KLIMKI” - KONKURSY DLA DZIECI
  *16:30-18:00 „ZAREMBEK TRADYCJI”- SEMINARIUM „TAJEMNICE MIODOW”
  *19:00-20:00 - WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO „ZIELONY JAWOR”.

  Europejskie Targi Produktów Regionalnych mają na celu popularyzację zasad unijnych, dotyczących promocji i ochrony jakości produktów żywnościowych oraz wyeksponowanie ich różnorodności.
  Prezentacja produktów regionalnych pozwoli odkryć bogactwo krajów europejskich oraz przyczyni się do promocji zdrowego trybu życia.
  Unia Europejska kładzie duży nacisk na ochronę i kultywowanie lokalnych tradycji. Szczególnie chronione są oryginalne produkty rolne oraz żywność, charakterystyczna ze względu na miejsce powstania i tradycyjny sposób wytwarzania.
  Podczas Targów, zarówno uczestnicy, jak i odwiedzający mają możliwość zapoznania się z walorami smakowymi oraz odżywczymi wystawianych produktów, poprzez udział w pokazach kulinarnych, degustacjach i konkursach.
  Targi - to także prezentacja twórców ludowych, ich rękodzieła i twórczości, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nadal spotyka się z dużym zainteresowaniem. Towarzyszą jej warsztaty i pokazy rękodzielnicze, prowadzone przez twórców z różnych regionów kraju i Europy.
  Pragniemy, by Targi były istotnym wydarzeniem dla promocji i rozwoju produktów regionalnych, a także spotkaniem producentów, służącym wymianie doświadczeń oraz odkrywanie podobieństw i różnorodności kulturowej.
  Ważnym elementem Targów są konferencje i seminaria poświęcone tematyce produktów regionalnych w aspekcie szeroko rozumianego ich wytwarzania oraz dystrybucji w warunkach gospodarki rynkowej.
  Podczas Targów odbywają się koncerty gwiazd oraz występy zespołów regionalnych.
  Ciekawy program kierowany jest do szerokiego grona odbiorców, zachęca turystów i mieszkańców Podhala do poznawania europejskiego dziedzictwa kulinarnego i do wspólnej zabawy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ