Trwa odliczanie czasu do rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Po raz 41. pod Tatry zjadą rozśpiewani i roztańczeni górale z całego świata.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trwa odliczanie czasu do rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Po raz 41. pod Tatry zjadą rozśpiewani i roztańczeni górale z całego świata. Dla turystów i miłośników folkloru przygotowano wiele atrakcji. Wśród nich możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia na tle festiwalowych dekoracji.


W tym roku legendarna impreza ściągająca pod Tatry miłośników folkloru z całej Polski ma być pod wieloma względami wyjątkowa. Jak podkreślają organizatorzy, nadszedł czas na zmiany.
- Rezygnujemy z tradycyjnej dekoracji festiwalowej Zakopanego - ujawnia Andrzej Kawecki, dyrektor Biura Promocji Miasta Zakopane. - W zamian za to w kilku punktach staną nowe dekoracje, na tle których każdy turysta będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


Co prawda organizatorzy nie chcą zdradzić, jak to "tło" będzie wyglądać, ale nam udało się dowiedzieć, że będą to trzymetrowej wysokości pary góralskie. Każdy więc, kto zechce mieć w swoim albumie taką właśnie pamiątkę z miasta pod Giewontem, za darmo będzie mógł sobie wykonać festiwalowe zdjęcie.


Tegoroczny festiwal folkloru odbywać się będzie od 21 do 28 sierpnia. Inaugurujący korowód ulicami miasta przejdzie - jak tradycja każe - w niedzielę, czyli 23 sierpnia.
Dyrektor Andrzej Kawecki zaznacza, że wstęp na koncerty konkursowe będzie bezpłatny.


- Ze względu na bezpieczeństwo pod namiot każdorazowo może wejść 1200 osób - zastrzega dyrektor Kawecki. - Imprezą biletowaną będzie natomiast "Opera góralska". Koszt biletu wyniesie od 10 do 15 złotych. Poza tym bilety wymagane będą na koncert inauguracyjny oraz na zakończenie festiwalu.
A będzie na pewno co oglądać pod Tatry ma przyjechać 18 zespołów z całego świata.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!