Wszystko wskazuje na to, że złodzieje metali, którzy kilka tygodni temu szaleli na Podhalu, przenieśli się na drugą stronę Tatr. Słowacki dziennik "Sme" poinformował, że z kilku miejsc w Tatrach zginęło dotychczas pięć umieszczonych tam metalowych tablic okolicznościowych, które miały upamiętniać wybitne osoby czy wydarzenia. W ciągu ostatnich tygodni na Podhalu zniknęły metalowe tablice, m.in. z Szaflar, Nowego Targu oraz z Zakopanego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Choć policja oficjalnie tego nie potwierdza, wszystkie wykonane z metali szlachetnych odlewy prawdopodobnie padły łupem jednej szajki, której nie udało się jeszcze złapać. Możliwe, że dzieje się tak ponieważ przeniosła się na teren Słowacji. Tamtejszy dziennik "Sme" donosi, że miejscowi taternicy odkryli kradzież pięciu tablic, które umieszczone były w kilku miejscach Tatr Wysokich.

- Ostatnio zginęła tablica upamiętniająca czeskiego poetę Jiří Wolkera - mówi "Sme" Daniel
Džobanik, rzecznik policji z Popradu. - Była ona zamontowana w miejscowości Tatrzańska Polanka (część miasta Wysokie Tatry - przyp. red.). W chwili obecnej cały czas szukamy sprawców wszystkich kradzieży dokonanych ostatnio w Tatrach.

Warto w tym miejscu powiedzieć, że ceny metali kolorowych w skupach złomu na Słowacji wynoszą 2,8 euro za kilogram.

Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacza galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacza galerię zdjęć naszego reportera


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!