W tym roku uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości w Zakopanem nie odbędą się przy pomniku Grunwaldzkim. - Teren wokół pomnika nie jest jeszcze gotowy, by tam organizować uroczystości - mówi Janusz Majcher, burmistrz miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pomnik Grunwaldzki został ostatnio przeniesiony z parku miejskiego na plac Niepodległości, czyli w miejsce, gdzie stał przed drugą wojną światową.

- Już za rok wrócimy pod pomnik - zapewnia Majcher.

Tegoroczne obchody 11 listopada rozpoczną się od nabożeństwa w intencji ojczyzny w kościele Najświętszej Rodziny (godz. 11). Następnie uczestnicy nabożeństwa przejdą uroczyście z kapelą góralską na nowy cmentarz przy ul. Nowotarskiej, gdzie dalej Święto Niepodległości zostanie uczczone przy kwaterze legionistów.

Jak co roku, dla uczczenia Święta 11 Listopada, odbędzie się w Zakopanem Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Bieg odbędzie się w piątek, 9 listopada. Zawodnicy wystartują z punktu przy oczku wodnym, a zakończą bieg na mecie przy szkole na Olczy.

Zobacz zmagania zawodników w morderczym biegu z Ronda Kuźnickiego na szczyt Kasprowego Wierchu

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!