Tu gdzie teraz parkują samochody ma wyrosnąć ogród Tu gdzie teraz parkują samochody ma wyrosnąć ogród

Tu gdzie teraz parkują samochody ma wyrosnąć ogród (© Łukasz Bobek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Muzeum Tatrzańskie chce zagospodarować plac przed gmachem głównym Muzeum przy Krupówkach, Dworcem Tatrzańskim i budynkim Technikum Budowlanego. Ma to być miejsce dla ludzi, którzy chcą odetchnąć od zgiełku tłumu na Krupówkach.

- Jest to miejsce niezagospodarowane. Tu dosyć chaotycznie ludzie parkują samochody, uczniowie budowlanki zaś palą papierosy - mówi Anna Wende--Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego.
Muzeum chce tam urządzić - jak to nazwan0 roboczo - ogrody zakopiańskie, szlachetną przestrzeń.

- Chcielibyśmy, by była to alternatywa dla Krupówek, gdzie są tłumy kupujących. Tam będzie można odpocząć, mieć kontakt z kulturą nie tylko kupując bilet i wchodząc do gmachu głównego budynku. Chcemy bowiem także organizować tam wystawy czy spotkania - wyjaśnia szefowa muzeum.

Jak dodaje Wende-Surmiak, pomysł zagospodarowania tego terenu rzucił już Juliusz Zborowski przed drugą wojną światową.

- Tutaj liczymy na współpracę miasta i powiatu, ale także okolicznych sąsiadów. Już zarządzający Dworcem Tatrzańskim zwrócił się do nas, by w końcu zacząć tam działać - mówi Wende-Surmiak.
Burmistrz Janusz Majcher zadeklarował współpracę z Muzeum. - Miasto na pewno włączy się w tę działalność i będzie starało się pomóc - zapewnia burmistrz.


Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reporteraCzytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!