W przyszłym roku Zakopanego wzbogaci się o nowy szlak turystyczny. Muzeum Tatrzańskie planuje uruchomić Szlak Stylu Zakopiańskiego. Ma on poprowadzić turystów po domach projektowanych przez Stanisława Witkiewicza.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Takiego szlaku bardzo brakuje w Zakopanem. Styl zakopiański wymyślony przez Witkiewicza był ważny nie tylko dla Zakopanego, ale i dla Polski. To przecież pierwszy styl narodowy - mówi Anna Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego. - Poza tym przeciętnie wykształcony Polak wie o Witkiewiczu, ale dosyć często myli go z Witkacym, czyli z synem.

Nowy szlak zaczynałby się w chałupie na Rojach. Potem podążałby przez willę Kolibę, kościół Najświętszej Rodziny, gdzie znajduje się kaplica Jana Chrzciciela. Następnie na szlaku znalazłyby się budynki gmachu głównego muzeum, willa Oksza i kaplica na Jaszczurówce.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!