Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Nie zamierzamy zniszczyć zawodów Koziołka Matołka. Chcemy, by ta impreza nadal odbywała się pod imieniem jednego z bohaterów bajek Kornela Makuszyńskiego - mówi na miesiąc przed spotkaniem w Zakopanem Wojciech Walentynowicz, spadkobierca Mariana Walentynowicza, który narysował postać Koziołka Matołka.

To oświadczenie powinno uspokoić klub AZS Zakopane, który od ponad 63 lat organizuje narciarskie zawody dla najmłodszych - Memoriał Kornela Makuszyńskiego, popularne zawody Koziołka Matołka.

- Nam również zależy na tym, żeby ta impreza rozwijała się, by dzieła Makuszyńskiego i Walentynowicza były nadal sławione - mówi Walentynowicz.

Jednocześnie spadkobiercy Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza podtrzymują, że domagają się zwrotu domeny internetowej koziolekmatolek.pl. - Chcemy ją wykorzystać do szerszej promocji spuścizny po naszych przodkach, a nie tylko do promocji klubu AZS - dodają.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!