Do Zakopanego na 41. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyjechały zespoły folklorystyczne z szesnastu krajów. Od poniedziałku górale będą rywalizować o prestiżową nagrodę "Złotej Ciupagi".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do Zakopanego na 41. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyjechały zespoły folklorystyczne z szesnastu krajów. Od poniedziałku górale będą rywalizować o prestiżową nagrodę "Złotej Ciupagi". Jutro Festiwal będzie uroczyście zainaugurowany.


Stanisława Trebunia Staszel dyrektor artystyczny festiwalu zapewnia, że podobnie jak w latach poprzednich- tak i teraz impreza l zdobędzie serca widzów. W tym roku wystąpi 12 zespołów z Europy, między innymi z Francji, Hiszpanii, Norwegii, ale będą też dwa "egzotyczne" zespoły: z Nepalu i Indonezji. Przyjechali też górale z Kaukazu- zespół z Gruzji. Jutro około 11.30 ruszy w Zakopanem tradycyjny korowód zespołów festiwalowych ulicami miasta. O 18.00 rozpocznie się koncert inauguracyjny w namiocie festiwalowym na Równi Krupowej w Zakopanem. Organizatorzy spodziewają się że na każdym koncercie będzie komplet widzów, a namiot może pomieścić aż 1400 osób.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!