Starostwo powiatowe w Zakopanem unieważniło ogłoszony w maju przetarg na zagospodarowanie placu pod Gubałówką. To tam w przyszłości stanąć ma hala wielofunkcyjna i amfiteatr. Urzędnicy starosty odkryli, że reguły konkursu są zbyt mało precyzyjne. Dlatego opracowali je po raz kolejny i przetarg ogłosili na nowo.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Hala wielofunkcyjna pod Gubałówką to jedna z najbardziej potrzebnych Zakopanemu inwestycji. To tam w przyszłości mają odbywać się wielkie sympozja czy szkolenia, oraz imprezy, na które pod Tatry zjadą goście z całego kraju. Dysponujące tym terenem starostwo tatrzańskie szuka więc firmy, która najpierw zaprojektuje obiekt, a następnie wybuduje go za własne pieniądze. W zamian będzie mogła zarabiać na nim przez... 30 lat.

- Do pierwszego przetargu zgłosiło się kilku chętnych na budowę hali - mówi Andrzej Gąsienica Makowski starosta tatrzański. - Odwołaliśmy jednak konkurs, bo jego zapisy były mało precyzyjne. Teraz jest inaczej. Właśnie ogłosiliśmy nowy przetarg i każda firma, która się do nas zgłosi, będzie musiała pokazać źródło finansowania budowy oraz wykazać się doświadczeniem w prowadzeniu podobnych inwestycji.

Jak dodaje starosta, ogłoszenie drugiego przetargu było konieczne, bo inaczej mogło się okazać, że firma, która zacznie budowę hali, po pewnym czasie zbankrutuje zostawiając powiat z niedokończoną inwestycją.

Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!