(© Andrzej Banaś)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kilka dni temu trener Maciej Skorża stwierdził, że w przerwie reprezentacyjnej nie będzie sparingów, bo znaczna część jego piłkarzy będzie nieobecna w klubie (wyjazdy na kadrę). Gdy jednak krakowianie otrzymali propozycję kontrolnej gry z Liverpoolem, szkoleniowiec szybko zmienił zdanie. Do meczu dojdzie w najbliższą środę w Jaworznie o godz. 17.

Do Polski przyjedzie rezerwa "The Reds" wzmocniona kilkoma piłkarzami z pierwszej drużyny. Dokładna kadra na to spotkanie powinna być znana wkrótce. Dlatego choć nie będziemy mogli zobaczyć w akcji największych gwiazd Liverpoolu, taki mecz i tak będzie znakomitą okazją do sprawdzianu dla zawodników "Białej Gwiazdy". Zwłaszcza w sytuacji gdy europejskie puchary mają już z głowy...

- Zarówno dla nas, jak i dla Liverpoolu pracuje skaut Manuel Junco - mówi rzecznik prasowy Wisły Adrian Ochalik. - Ostatnio przebywał w Anglii i tam zrodził się pomysł tego spotkania.
Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy kontakt obu klubów. Latem 2008 roku wiślacy zagrali już z Liverpoolem podczas zgrupowania w Szwajcarii i osiągnęli wtedy remis 1:1 z utytułowanym rywalem.

Z naszych informacji wynika, że środowy sparing może być wstępem do bliższej współpracy obu klubów. Na czym miałaby ona polegać? M.in. na stażach wiślackich trenerów w Liverpoolu, ale nie jest wykluczona również współpraca na polu transferowym.

Taka współpraca na pewno spodobałaby się trenerowi Maciejowi Skorży. Młody szkoleniowiec nigdy nie ukrywał, że jego trenerskim wzorem jest obecny opiekun "The Reds" Rafael Benitez. Jeśli doszłoby do współpracy klubów, to Skorża będzie mógł w większym stopniu korzystać z doświadczenia Hiszpana, zwłaszcza że nowy model prowadzenia klubu z ul. Reymonta ma przecież przypominać ten stosowany w Anglii...

Dodajmy, że na środowe spotkanie zostanie wpuszczana ograniczona liczba widzów. Wszystko przez to, że sparing został załatwiony w ekspresowym tempie i nie było czasu na przygotowanie pozwolenia na organizację imprezy masowej. Dlatego też na obiekt Victorii Jaworzno wejdzie maksymalnie 1000 widzów. Bilety będą sprzedawane w cenie 40 złotych. 500 sztuk będzie do nabycia w Krakowie, w sklepie Wiślacki Świat przy ul. Reymonta. Pozostałe wejściówki będą dostępne przed samym meczem w Jaworznie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!