Wśród ViP-ów przybyłych na krynickie forum jest Jerzy Buzek Wśród ViP-ów przybyłych na krynickie forum jest Jerzy Buzek

Wśród ViP-ów przybyłych na krynickie forum jest Jerzy Buzek (© Piotr Odorczuk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Forum zgromadziło jednak nie tylko polityków i ludzi biznesu. Nie brakuje też turystów, którzy na deptaku wypatrują osobistości znanych z telewizji.

Krynica jest dziś jedynym miejscem w Polsce, w którym można spotkać byłych prezydentów RP Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsę, przewodniczącego europarlamentu Jerzego Buzka, powracającego z politycznego niebytu Andrzeja Olechowskiego czy byłego premiera Hiszpanii Jose Marię Aznara.

XIX Forum Ekonomiczne zgromadziło jednak nie tylko polityków i ludzi biznesu. Nie brakuje też turystów, którzy na deptaku wypatrują osobistości znanych z telewizji.

Atmosfera w Krynicy była wczoraj niezwykle luźna i przyjemna. W przerwach między kolejnymi dyskusjami główny deptak pełen był grup ludzi skupionych wokół jakiejś postaci. A to Jerzy Buzek odpowiada na pytania telewizyjnych dziennikarzy, a to minister Grad opowiada o tym, gdzie się schował tajemniczy katarski inwestor, który miał kupić stocznię. A to znowu przed pijalnią główną Aleksander Kwaśniewski udziela wywiadów.

Spacerujący po krynickim deptaku Aleksander Grad uśmiechał się szeroko, gdy podchodzili do niego turyści i mieszkańcy miasta, gratulując, że udało mu się zachować stanowisko ministra skarbu.

Przed godziną 15, zanim zaczęły się obrady, przybyłych na Forum Ekonomiczne do Krynicy polityków i biznesmenów przywitało dziewięć postaci z wielkimi białymi kulami na głowach, które przypominały olbrzymi gałki oczne. To aktywiści z organizacji ekologicznej WWF, którzy domagali się dyskusji o proekologicznych zmianach.

- Przeglądałem program imprezy i nie ma tam ani słowa o ekologii i zahamowaniu zmian klimatycznych. Mówi się o pieniądzach, ale o wpływie gospodarki na klimat już nie - żali się Wojciech Stępniewski z WWF. Wszystkiemu z rozbawieniem przyglądał się tłum gapiów.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!