Ten wypadek mógł zakończyć się naprawdę tragicznie. Wczoraj (poniedziałek 29 października) przed południem na osiedlu Karpielówka w Kościelisku, w stojącą przy drodze cysternę wypełnioną płynnym gazem wjechał osobowy bus. Stało się tak dlatego, bo obsługujący gminę Kościelisko drogowcy nie poradzili sobie z nagłym atakiem zimy. Bus wjechał w cysternę, gdyż wpadł w poślizg na oblodzonej w tym miejscu jezdni.
Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 10.30 na terenie Kościeliska.
- Na śliskiej drodze, o sporym nachyleniu zbocza, zaparkowała cysterna, która miała dowieźć gaz do sąsiednich domostw - mówi Kazimierz Pietruch, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. -

Dosłownie po chwili w cysternę wjechało auto, którego kierowca nie zdążył przed nią wyhamować na śliskiej drodze. Samochód - bus - został zniszczony.
Jak dodaje rzecznik policji Kazimierz Pietruch, na szczęście nikt w wypadku nie został ranny. Rozszczelnieniu nie uległa także sama cysterna, przez co nie było zagrożenia, że przewożony nią gaz wybuchnie.

- Mimo to akcja usunięcia wszystkich pojazdów z drogi trwała sporo czasu - tłumaczy Pietruch. - Karpielówka była przejezdna dopiero ok. godz. 13.


Zobacz zmagania zawodników w morderczym biegu z Ronda Kuźnickiego na szczyt Kasprowego Wierchu

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ja (gość)

  Brawo ! Mateusiak zaczynasz jak prawdziwy dziennikarz super będą z Ciebie ludzie
  Pisz tak dalej i nie dodawaj Swoich komentarzy
  Fakty sa najważniejsze!