Emeryci to łakomy kąsek dla naciągaczy i firm, które choć działają legalnie to balansują na granicy prawa i etyki. W piątek na własnej skórze przekonała się o tym jedna z emerytowanych mieszkanek Zakopanego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Kilka dni temu miła pani telefonicznie zaprosiła mnie na bezpłatne badania kości - mówi pani Edelgarda. - Odbyło się ono w piątek w DW "Imperial". Poszłam tam i przebadano mnie jakimś aparatem. Wynik mówił, że jestem chora. Zaprezentowano mi więc urządzenie, które miało pomóc w leczeniu.

Jak dodaje kobieta, podczas spotkania dano jej do podpisania jakieś papiery. - Myślałam, że
podpisuję wyniki badań, więc ich nie czytałam - mówi. - Okazało się jednak, że in blanco podpisałam umowę kupna na raty drogiego (4 tys. zł ) aparatu rehabilitacyjnego. Wystraszyłam się, ale sprzedawca uspokoił mnie, że mogę go zwrócić do 6 tygodni.

Kobieta zgodziła się wziąć sprzęt. - Byłam oszołomiona - mówi pani Edelgarda. - Po godzinie wróciłam jednak, by go zwrócić. To zezłościło sprzedawcę, który nie chciał przyjąć zwrotu. Nie chciał mi też oddać podpisanej umowy. Ostatecznie to zrobił, ale wpierw wyzwał mnie od niezrównoważonych.

W piątek nasz reporter chciał porozmawiać ze sprzedawcami niezwykłego aparatu, który formalnie sprzedaje firma medyczna z Łodzi. Odmówili jednak komentarza dla prasy. Byli zajęci, bo w poczekalni Imperialu czekało na nich kilkudziesięciu nowych pacjentów.


Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reporteraCzytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Tessy (gość)

    to są naciągacze! ja byłam dwa razy na takich pokazach i więcej nie pójdę ,na sile namawiają na kupno!