(© Jarosław Jakubczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Najwięcej projektów z zakresu edukacji ekologicznej zostało zrealizowanych dzięki pieniądzom pochodzącym z narodowego i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Wrocławski oddział w latach 1993-2010 dofinansował zadania z zakresu edukacji ekologicznej na kwotę 35,7 mln zł.

Bardzo ważne było uchwalenie w 2005 roku przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego "Programu Edukacji Ekologicznej dla Dolnego Śląska".
- Równie istotną rolę w zakresie edukacji ekologicznej Dolnoślązaków odgrywają szkoły wszystkich szczebli, uczelnie uruchamiają specjalne kierunki, np. ochronę środowiska - mówi prof. dr hab. Andrzej Drabiński, prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. - W 1992 r. pojawił się on w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego, rok później uruchomiony został na Politechnice Wrocławskiej, a następnie na Uniwersytecie Przyrodniczym (1994 r.) i wielu innych dolnośląskich szkołach wyższych.

W wyniku nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach na samorządy został nałożony obowiązek gospodarowania wytwarzanymi odpadami komunalnymi. Nowy system wymaga gruntownych zmian w dotychczasowym sposobie postępowania z odpadami. Dlatego od wielu miesięcy trwają w całej Polsce szkolenia pracowników gminnych w zakresie przygotowania do wdrażania nowego systemu. Z propozycją takiego kursu występuje również Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!