(© materiały promocyjne)

Trwa nabór do pierwszej klasy Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. EGZAMIN WSTĘPNY odbędzie się 6 i 7 czerwca 2017 r. Szczegółowe informacje o egzaminie wstępnym dostępne są na stronie www.wisnickiplastyk.pl

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu jest średnią szkołą artystyczną o 70-letniej tradycji. Jest to czteroletnie liceum plastyczne umożliwiające uzyskanie tytułu plastyka danej specjalizacji i świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Edukacja w szkole przebiega w dwu blokach przedmiotów: artystycznych i ogólnokształcących (obowiązkowe języki: angielski i francuski).

Liceum prowadzi specjalizacje:

- ceramika artystyczna
- fotografia artystyczna
- renowacja elementów architektury
- tkanina artystyczna

Kształceniu kierunkowemu towarzyszy ogólnoplastyczne. Uczniowie mają zajęcia z rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, projektowania multimedialnego, podstaw fotografii i filmu oraz historii sztuki. Edukację artystyczną wspomagają cykliczne plenery malarskie, praktyki zawodowe, wyjazdy do muzeów i galerii oraz wymiany zagraniczne.

Uczniowie biorą udział w licznych przeglądach, plenerach i konkursach organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz inne instytucje, a ich prace trafiają na wystawy i pokazy w muzeach i galeriach w kraju i za granicą. Liceum stanowi zwarty, otoczony roślinnością i pracami uczniów kompleks obiektów zapewniających młodzieży dogodne warunki do nauki, pracy i odpoczynku. Dla wszystkich uczniów zamiejscowych szkoła zapewnia miejsce w internacie.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki,
32 – 720 Nowy Wiśnicz
ul. Bocheńska 6
wisnickiplastyk@poczta.fm
sekretariat@wisnickiplastyk.pl tel. 14 685 56 50


ZOBACZ RÓWNIEŻ: INFO Z POLSKI 11.05.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

Źródło: vivi24

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!