Jak usprawnić prodecury administracyjne, by szybciej mogły w naszym kraju powstawać nowe wyciągi narciarskie - ten temat był głównym punktem spotkania ze Stanisławem Gawłowskim, ministrem środowiska, jakie odbyło się w mijającym tygodniu w Szczawnicy Szlachtowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na spotkanie zjawiło się kilkadziesiąt osób, głównie samorządowców i właścicieli stacji narciarskich z terenu powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego, a także limanowskiego.

Dyskusję poprzedziło wystąpienie ministra Gawłowskiego, który przedstawił z punktu widzenia ministerstwa podstawowe problemy związane z inwestycjami narciarskimi. Przyznał, że w resorcie stara się walczyć z nadinterpretacją przepisów, co dotychczas bywało problemem. Ponadto przedstawił zasady i mechanizmy wprowadzania programów "Natura 2000" oraz ograniczenia wynikającego z tego programu. Szczegółowo tłumaczył zasady i konieczność tworzenia raportów środowiskowych.

Najważniejsze i najbardziej palące problemy związane z inwestycjami turystycznymi przedstawił Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy, wysuwając na pierwszy plan problem dowolności interpretacji prawa, a także małą przejrzystość przepisów.

Teraz poseł Andrzej Gut-Mostowy ma zająć się pośrednictwem między branżą narciarską a ministerstwem. Ma też zebrać wspólnie przygotowane propozycje zmian w prawie, by ułatwić inwestycje. Te następnie mają trafić do resortu środowiska. (łb)

Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!