Piękna, ale zrujnowana willa nadaje się tylko do rozbiórki Piękna, ale zrujnowana willa nadaje się tylko do rozbiórki

Piękna, ale zrujnowana willa nadaje się tylko do rozbiórki (© Halina Kraczyńska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Willa przy ul. Jagiellońskiej, w której w nocy z soboty na niedzielę wybuchł ogień, musi być rozebrana. Obecny jej stan bowiem zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

Zabytkowa willa przy ul. Jagiellońskiej kiedyś była wyjątkowej urody. Ale te czasy ma już od dawna za sobą. Od lat niezamieszkana niszczeje, a jej właściciel najwyraźniej czeka, aby się zawaliła, by mógł na jej miejscu postawić np. dom. A willa, jakby na przekór, stoi.
Sobotni pożar był już trzecim, jaki w niej wybuchł. Dom zamieszkiwali bezdomni, którzy zaprószali ogień. Jeden z nich kiedyś zginął w płomieniach. O mały włos i ostatni pożar - jak wyjaśnia zastępca komendanta PSP w Zakopanem, Grzegorz Worwa - nie zakończyłby się tragedią. Z płonącego już budynku wybiegło dwóch bezdomnych.
- Pożar był dość duży - mówi komendant Worwa. - Według naszej oceny wypaliło się w tej willi już wszystko, co mogło się spalić. Dom trzeba rozebrać, bo zagraża ludziom.
Teraz nadzór budowlany musi dokonać oględzin. Na jego opinię czekają władze Zakopanego. - Byłem na miejscu i widziałem stan tej willi. Nadaje się tylko do rozbiórki - potwierdza Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. - Jeżeli nadzór jej nie orzeknie po dokonaniu oględzin, to gmina wystąpi o rozebranie domu. Stanowi on zagrożenie, tym bardziej że teren wokół willi nie jest niczym zabezpieczony.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!