(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na ten dzień z utęsknieniem czekali wszyscy mieszkańcy Raby Wyżnej, Rokicin Podhalańskich czy Podsarnia, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy w Nowym Targu. W czwartek w Rabie Wyżnej, po ponad roku od rozpoczęcia robót, otworzony został nowy most nad potokiem Bielanka.

Łączy on drogę powiatową pomiędzy Rabą a Klikuszową z drogą wojewódzką Zakopane - Chabówka. Nowa przeprawa kosztowała 1,1 miliona złotych i zastąpiła stary, zrujnowany most, który stał w tym miejscu.

W uroczystości jego poświęcenia wzięli udział między innymi przedstawiciele władz powiatu nowotarskiego oraz gminy Raba Wyżna. To właśnie oni przecięli wstęgę.

Nowy most znacząco przyspieszy czas jazdy z Raby Wyżej do Nowego Targu. Na czas jego budowy objazd do Nowego Targu prowadził przez Rabkę lub Czarny Dunajec i był długi na kilkanaście kilometrów.


Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!