Taka uroczystość nie zdarza się często. Trzy nowe mosty zostały otwarte w jeden dzień. Ta kumulacja miała miejsce w gminie Jabłonka, gdzie w sobotę wójt, w asyście lokalnej społeczności przeciął wstęgę aż na trzech nowych przeprawach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pierwsze dwa mosty stoją w Jabłonce. Jeden mieści się na rzece Czarna Orawa i prowadzi do osiedli Wyrtelówka i Panów-ka. Druga przeprawa na tej samej rzece pozwoli mieszkańcom na dojazd do przysiółka Cielcówka.

Trzecia przeprawa stanęła w Zubrzycy Górnej. Połączy tam osiedla Zimna Dziura i Do Piosków. Podczas prac przy budowie nowych mostów robotnicy przebudowali także część prowadzących do nich dróg.

- Te trzy oddawane właśnie do użytku mosty są potwierdzeniem mojego hasła wyborczego - mówi wójt Antoni Karlak. - W 2006 roku obiecałem wyborcom, że będę wioski naszej gminy łączył, a nie dzielił. Myślę, że tak właśnie się teraz dzieje. Wkrótce w gminie zostaną oddane kolejne nowe inwestycje, dzięki którym mieszkańcom będzie lepiej się żyło.

Pieniądze na budowę nowych przepraw gmina zdobywała ze środków zewnętrznych. Część z nich przekazała Unia Europejska, a część Ministerstwo Spraw Wewnętrznych z tytułu tzw. schetynówek.Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reportera

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!