W czasie spotkań nie zabraknie zawodów wspinaczkowych W czasie spotkań nie zabraknie zawodów wspinaczkowych

W czasie spotkań nie zabraknie zawodów wspinaczkowych (© archiwum organizatorów )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Spotkania z filmem górskim będą w tym roku obchodzić swój mały jubileusz. Odbędą się bowiem po raz piąty. Niezmienne będzie natomiast to, że w czasie trwania imprezy można pod Giewontem spotkać się i porozmawiać z wybitnymi himalaistami - nie tylko z Polski, ale i z innych krajów.

Tegoroczne V Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach od 10 do 13 września. Główna część imprezy - pokazy filmów o tematyce górskiej - będzie mieć miejsce w kinie Sokół (ul. Orkana 2). Tam przez czwartek, piątek, sobotę i niedzielę obejrzymy filmy nakręcone w górach, które zostały nadesłane ze Słowacji, Niemiec, Serbii, Iranu, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwajcarii. Najlepsze filmy zostaną nagrodzone "Drewnianymi górami", czyli statuetkami autorstwa zakopiańskiego artysty Marcina Rząsy.

Oprócz projekcji filmów organizatorzy przygotowali wystawę fotografii górskiej "Przestrzeń życia", czy spotkania z ciekawymi ludźmi - m.in. z Piotrem Pustelnikiem, z Jasiem Melą, czy z twórcami filmowymi i uczestnikami tegorocznej wyprawy na Nanda Devi w 70. rocznicę pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje.
W tym roku nie zabraknie także zawodów wspinaczkowych Zako Bulder Power.

Szczegółowy plan tegorocznych spotkań można znaleźć TUTAJ

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!