Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Spółka Polskie Koleje Linowe przejdzie jednak w ręce samorządów? Jak informuje PKP, właściciel spółki do której należy m.in. kolejka linowa na Kasprowy Wierch, zmiana formy prywatyzacji spółki pozwoli wynegocjować z potencjalnym kupcem dodatkowe warunki sprzedaży spółki, a nie tylko cenę.

Dotychczas PKP chciało sprzedać PKL w formie pakietu akcji. A to oznaczało, że najważniejsza byłaby cena. Teraz PKP zdecydowało o zmanie formy prywatyzacji. Ogłoszone zostanie zaproszenie do negocjacji. Dzięki temu PKP będzie mogło rozmawiać z potencjalnym nabywcą nie tylko o cenie, ale i o pozafinansowych sprawach dotyczących PKL.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że zmiana polityki PKP to efekt sprzeciwu wielu środowisk wobec prywatyzacji - polityków, samorządowców i mieszkańców Podhala. Dla wielu to sygnał, że PKP będzie chciało sprzedać PKL w ręce spółki bądź konsorcjum powołanego przez miejscowe samorządy.

- Zmiana strategii spowodowała, że termin ogłoszenia naboru przesunie się o kilka tygodni - informuje Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!