(© Andrzej Banaś)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak co roku w połowie listopada Centralna Komisja Edukacyjna przygotowała dla wszystkich uczniów gimnazjów próbne testy gimnazjalisty. Co prawda, uczestnictwo szkół w próbnym egzaminie nie jest obowiązkowe, ale i tak lwia część gimnazjalistów w poniedziałek przystąpi do sprawdzianu kompetencji. Tuż po zakończeniu egzaminu znajdziecie u nas pytania i arkusze z odpowiedziami!

Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z CKE: język polski, historia, wos. Odpowiedzi u nas już jutro!


Zobaczcie jak było w zeszłym roku: Próbny egzamin gimnazjalny 2011/2012: polski, historia, WOS [PYTANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI]


- Aby pomóc uczniom i nauczycielom w przygotowaniach do egzaminu, Centralna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych – wzorem ubiegłego roku szkolnego – przygotowały zestawy zadań, na podstawie których gimnazja będą mogły, na zasadach dobrowolności, przeprowadzić diagnozę wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich w dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r. – można przeczytać na stronie internetowej Centralnej Komisji Edukacyjnej.

Część humanistyczna we wtorek, środa z matematyką i naukami przyrodniczymi, a w czwartek języki obce - taki maraton czeka uczniów w dniach 13-15 listopada. Nie jest to jednak jedyny termin próbnych egzaminów, z jakimi może się zmierzyć młodzież. Już na początku grudnia chętne szkoły przystąpią do kolejnej diagnozy wiadomości - tym razem przeprowadzonej przez wydawnictwo edukacyjne Operon.

Egzamin gimnazjalny 2012: język polski [ODPOWIEDZI]


W zeszłym roku szkolnym po raz pierwszy egzamin odbył się według nowych zasad. Od 2012 r. język obcy można zdawać na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Dodatkowo, zmieniła się struktura zadań z matematyki.

Egzamin gimnazjalny 2012: część humanistyczna. Język Polski. Pierwsze komentarze [ZDJĘCIA]


Najlepiej w naszym regionie w 2012 r. z częścią humanistyczną poradzili sobie uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, średnio napisali test na 89,5%. Bezkonkurencyjni z części matematyczno-przyrodniczej i języka angielskiego okazali się za to uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego im. Świętej Kingi w Tarnowie. Ich wynik z części matematyczno-przyrodniczej to średnio 78,1%, a z angielskiego 96,5%.

Zobacz jak było w kwietniu: Egzamin gimnazjalny 2012: część humanistyczna. Język Polski [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE]


Egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2013 r. Sprawdzian swojej wiedzy gimnazjaliści rozpoczną od części humanistycznej.

HARMONOGRAM PRÓBNEGO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2013:


- 13 listopada (wtorek) – historia i wos oraz język polski
- 14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
- 15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym

Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z CKE, część humanistyczna. Co będzie na teście?

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!