Policja apeluje do kierowców o wzmożoną czujność w najbliższych dniach. W czwartek czeka nas Święto Zmarłych, a to oznacza wzmożony ruch na drogach, a także zmianę organizacji ruchu przy cmentarzach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Po pierwsze, należy pamiętać, aby prowadzić auto z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ten ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny odstęp między pojazdami - mówi Roman Wolski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Nadto policja przypomina wybierającym się w dłuższą drogę, żeby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). - Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek - radzi policja.

Trzeba liczyć się z utrudnieniami przy głównych nekropoliach na Podhalu. Tam będą czasowo zamykane ulice dla ruchu samochodowego. W Zakopanem wyłączona z ruchu będzie ulica Nowotarska - od skrzyżowania z Sienkiewicza aż do Alej 3 Maja. Tam wjechać będą mogły jedynie samochody uprzywilejowane i taksówki, które na cmentarz podwiozą osoby starsze, chore, bądź niepełnosprawne.

W Nowym Targu utrudnienia mogą pojawić się przy ulicach św. Anny, Szpitalnej i Skotnickiej. Miasto uruchomi na ten czas dodatkowe połączenia autobusowej komunikacji miejskiej, tak by mieszkańcy nie musieli jechać na groby bliskich autem.

Zobacz zmagania zawodników w morderczym biegu z Ronda Kuźnickiego na szczyt Kasprowego Wierchu

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!